Українці удвічі перевищили світовий показник смерті через рак простати

Експрес
Українці удвічі перевищили світовий показник смерті через рак простати

В Україні триває місяць боротьби з раком простати. За даними МОЗ, у країні спостерігається тенденція до збільшення нових випадків захворювання на рак простати серед населення.

За даними Національного Канцер Реєстру, показники смертності від раку простати в Україні – це 41 випадок на 100 тисяч населення. У світі ж цей показник становить 18,7 на 100 тисяч.

Така статистика передусім пов’язана з тим, що чоловіки досить рідко звертаються до фахівця – у нас відсутня культура профілактичних оглядів у уролога. Тож в МОЗ закликають чоловіків відвідати уролога.

Крім того, слід знати симптоми раку простати.

До найпоширеніших симптомів раку передміхурової залози належать:

- Різні розлади та порушення сечовипускання: слабкий або перерваний потік сечі, часте або прискорене сечовипускання (переважно вночі), важко почати сечовипускання, неповне спорожнення сечового міхура, біль або печіння під час сечовипускання.

- Кров в сечі або спермі.

- Біль в спині, стегні або тазу, що не зникає.

- Болісна еякуляція.

При виявлені одного чи декількох перелічених вище симптомів потрібно негайно проконсультуватися із лікарем. Важливо пам’ятати, що усі ці симптоми не завжди є проявами раку передміхурової залози, а можуть бути пов’язані й з іншими серйозними захворюваннями.