Перша зустріч Порошенка і Трампа: що обговорювали і про що домовилися президенти

Сегодня 2
Перша зустріч Порошенка і Трампа: що обговорювали і про що домовилися президенти

Президент України Петро Порошенко під час візиту до Вашингтона вперше зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. Лідери двох держав обговорили ситуацію на Донбасі і погодили кроки, які будуть зроблені напередодні візиту Трампа в Європу на саміт G20.

Порошенко зазначив, що Трамп висловив тверду підтримку українського суверенітету і привітав проведення реформ в Україні.

"США підтримують і залишаються відданими Мінським домовленостям", – заявив президент України, відзначивши, що Трамп визнав необхідність імплементації безпекового пакета домовленостей, в тому числі відведення важкого озброєння і доступ СММ ОБСЄ до кордону України і Росії.

_01_03Фото: AFP

Крім того, Порошенко під час зустрічі в Білому домі передав віце-президенту США Майку Пенсу листи від родичів заручників, які незаконно перебувають в тюрмах на окупованих територіях і в РФ.

"Ми отримали запевнення в тих зусиллях, які докладе Адміністрація США в допомозі українцям повернути наших хлопців і дівчат додому", – зазначив Порошенко.

При цьому, за словами Порошенка, немає необхідності в участі США в переговорному процесі по Донбасу з Росією.

"Я не бачу в цьому ніякої необхідності. США є нашим партнером. Ми дуже зацікавлені в залученні Америки в активний процес. США – країна-гарант за Будапештським меморандумом і сьогоднішня зустріч підтверджує важливість України для Вашингтона і рішучу налаштованість на підтримку нашої держави", – заявив президент України.

_02_01Фото: AFP

На зустрічі Порошенко також отримав підтвердження прихильності США продовженню санкцій політики проти РФ.

Сторони детально зупинилися і на економічному співробітництві. Президенти обговорили співробітництво в сфері ядерної енергетики, співпрацю в нафтогазовій сфері, а також закупівлю американського вугілля з Пенсільванії, і продовження співпраці з поновлюваних джерел енергетики.

_03_01Фото: AFP

"Ви бачите, що порядок денний був дуже широкий. Я можу сказати, що я повністю задоволений результатами цих переговорів і дуже вдячний і президенту Трампу, і віце-президенту Пенсу, і тим міністрам, з якими відбулися зустрічі, за дуже тверду позицію підтримки нашої держави ", – зазначив президент України.

Нагадаємо, сьогодні США ввели нові санкції проти РФ, до списку потрапив і кухар Путіна.

Як повідомлялося, після США президент України вирушить до Брюсселя.