Депутати без обговорення підвищили собі зарплати

АСН 3
Депутати без обговорення підвищили собі зарплати
Депутати без обговорення підвищили собі зарплати

Верховна Рада України на вечірньому засіданні ухвалила в цілому постанову №7172 «Про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України», яким підвищено оклад парламентаріїв до міністерського рівня. Це рішення підтримали 235 народних депутатів, передає кореспондент АСН.

Важливо, що за постанову проголосувало достатня кількість депутатів тільки з другого разу. Спікер Андрій Парубій після першого провального голосування зазначив, що «не всі зрозуміли, за що треба голосувати».

Також показово, що постанову зачитав в.о. голови профільного Комітету з питань регламенту Пинзеник. А спікер запропонував голосувати за неї без обговорення народними депутатами в залі.

Цю пропозицію нардепи відразу ж підтримали, вимагаючи перейти до голосування. Незважаючи на те, що депутати різних фракцій в інтерв'ю АСН напередодні обіцяли, що не голосуватимуть за підвищення собі зарплат, постанову було ухвалено.

Документом буде встановлено розмір посадових окладів нардепам на рівні посадових окладів членів Кабміну, виходячи з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Також передбачається збільшення загального місячного фонду для оплати праці помічників-консультантів нардепа до 25 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

Пропонуються такі оклади: голові ВР 12 прожиткових мінімумів - 20,4 тис. грн; першому заступнику Парубія 11,5 прожиткового мінімуму - 19,5 тис. грн; двом іншим заступникам 11 прожиткових мінімумів 18,7 тис. грн. Головам комітетів Ради або керівникам депутатських фракцій 10,5 прожиткового мінімуму - 17,85 тис. грн, головам підкомітетів парламенту 10,3 прожиткового мінімуму - 17,51 тис. грн; членам комітетів Ради, тобто майже для всіх нардепів 10 прожиткових мінімумів - 17 тис. грн.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter