Замість удосконаленої армії маємо військо найгіршого радянського зразка, – військовий експерт

ZIK 2

На жаль, держава досі не зробила пріоритетом розбудову армії – ми не отримали професійного війська та масового поповнення новою технікою. Приватний сектор міг би забезпечити певні потреби фронту, однак влада не може надати підприємцям гарантії закупівель.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним» (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) військовий експерт Валентин Бадрак.

«Слід розуміти, що у нас війна, по суті, стала продовженням революційної боротьби – її вели не організовані структури. Ті, хто воювали чи досі воюють на сході – така собі частка озброєного Майдану»,– переконаний журналіст Юрій Бутусов.

Адже, на його думку, у державі немає сталої ієрархічної структури, яка б чинила організований спротив.

У свою чергу присутній у студії військовий експерт Валентин Бадрак зауважив: військово-політичне керівництво держави не зробило пріоритетом розбудову армії. Тому й наше військо розвивається за радянським принципом.

«Фактично, ми отримали армію радянського типу у її найгіршому вигляді, тому що у СРСР військо хоча б озброювали», – переконаний Бадрак.

Мовляв, якби розбудова армії справді була пріоритетом для держави, ми б уже бачили відповідні результати – створення професійного війська та нову техніку, яка справді потрапляє на фронт.

«Адже сьогодні танковий завод, який міг виробляти 600 машин на рік, не може впоратися із виконанням зовнішнього контракту і постачати хоча б п‘ять танків у війська. Це фактично система безвідповідальності», – зазначив він.

Тож, на думку експерта, у державі немає системи відповідальності. Управління сектором безпеки та оборони проходить у «ручному режимі», як це було ще на початку війни – у 2014 році. Тож такий підхід дуже гальмує усі операції.

Адже приватні компанії могли б розвивати фронт. Зокрема, є багато військо технічних розробок. Однак держава просто не може надати цим підприємствам чіткі гарантії закупівель.

«Ми створили «Лігу оборонних підприємств», де майже сорок фірм – приватного сектору. Там люди хочуть вкласти ресурс, якщо б були гарантії закупівлі. Наприклад, маємо виробника та розробника безпілотного комплексу «Фурія». Потреба у цій техніці складає 200-250 одиниць. Він уже готовий, потрібно лише знайти ресурси, вкласти кошти і створити необхідну кількість безпілотних апаратів. Але держава просто не може надати гарантію. Як можна в таке вкладати кошти?», – наголосив Бадрак.

Тож, на його думку, саме через це маємо «недостачі по всьому фронту».