Учені розшифрували генетичний код бамбука

Експрес 2
Учені розшифрували генетичний код бамбука

Когорті китайських генетиків з університету лісового господарства провінції Чжецзян вдалося розшифрувати генетичний код бамбука. Це допоможе не тільки побачити його квітування, але й забезпечити великих панд харчуванням.

Знаючи генетичний код рослини, ученим вдалося зробити так, що бамбук квітне тепер кілька разів на рік. Як відомо, бамбук цвіте вкрай рідко: усього один раз на 60 або 120 років, залежно від кліматичної зони, де він росте, передає РІА "Новости".

Фахівці також стверджують, що знання генетичного коду цієї рослини допоможе вирішити два інші практичніші завдання, над розв'язанням яких ламають голови біологи.

По-перше, одні з найрідкісніших тварин на Землі - великі панди люблять їсти саме квіти бамбука й розмножуються лише тоді, коли в їхньому раціоні є досить цих квітів. І якщо вони будуть стабільно отримувати улюблені ласощі, то їхня популяція буде стабільно рости.

По-друге, постійне квітування бамбука допоможе сільському господарству збільшити збір урожаю рису, який є основою харчування чималого населення Китаю.