Популярна у Польщі прем’єр-міністр подала у відставку

ТСН
Популярна у Польщі прем’єр-міністр подала у відставку

На Заході її уряд дуже сильно критикували.

Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло подала у відставку. Її замінить міністр фінансів країни та віце-прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.

Про це повідомляє Reuters.

"Останні два роки були надзвичайним часом для мене, а служба Польщі та полякам була честю", - написала 54-річна Шидло у Twitter.

У правлячій партії "Порядок і Справедливість" (ПіС) підтвердили її відставку. "(Партія) висунула кандидатуру віце-прем'єр-міністра Матеуша Моравецького", - сказала речниця партії Бейта Мазурек, додавши, що Шидло подала заяву про свою відставку.

ВідеоПолітична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

Беата Шидло очолила євроскептичний консервативний уряд два роки тому і керувала широкими змінами у державних установах у Польщі, які критики у Європейському Союзі та Вашингтоні називали такими, що підривають демократію та верховенство права.

Незважаючи на критику із Заходу, її консервативний уряд був одним із найпопулярніших у Польщі після колапсу комунізму 1989 року, в основному через низький рівень безробіття, збільшення державних витрат та фокусуванні на традиційних католицьких цінностях у суспільному житті.

49-річного колишнього банкіра Моравецького широко підтримує лідер партії "ПіС" Ярослав Качиньський, у той час як Шидло не вистачило його повної довіри.

Моравецький має підготувати партію до низки виборів у Польщі, які відбудуться в найближчі три роки. Місцеві вибори відбудуться у 2018 році, вибори у парламент – у 2019 році, президентські - у 2020 році.

Читайте також: Польща може втратити право голосу в ЄС через скандальну судову реформу

Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що Польща повинна змінити свій політичний курс, який зараз не відповідає європейській системі цінностей. "Європа була створена на підставі низки цінностей, демократії і поваги свобод, яким політика Польщі на сьогоднішній день не відповідає", - сказав він.

За його словами, Польщі потрібно міняти підхід до регулювання трудової сфери в ЄС. Зокрема, Макрон виступає за проведення реформ, які зрівняють умови праці між працівниками з різних країн ЄС. Тим часом в Варшаві виступають проти таких реформ: поляки часто знаходять в ЄС роботу за меншу заробітну плату порівняно з громадянами інших країн-членів союзу.

У відповідь на це Беата Шидло заявила про відсутність політичного досвіду у президента Франції Еммануеля Макрона, а його заяви назвала "зарозумілими". "Я пораджу президенту зосередити увагу на справах своєї країни, можливо, він зможе досягти тих самих економічних результатів і такого ж рівня безпеки для своїх громадян, які гарантовані Польщею", - вказала Шидло.

За словами політика, Макрон, який звинуватив уряд Польщі у відмові від цінностей ЄС, "не буде приймати рішення про майбутнє Європи", але це буде рішення усіх членів ЄС.