У Німеччині діти іммігрантів не можуть отримати навіть свідоцтво про народження

Експрес 1
У Німеччині діти іммігрантів не можуть отримати навіть свідоцтво про народження

Представники Німецького інституту з прав людини (DIMR) стурбовані, що багато мігрантів не мають посвідчення особи, тому їхні діти, народжені в Німеччині, не можуть отримати свідоцтво про народження. Точних підрахунків кількості незареєстрованих дітей поки немає, але за неофіційними даними, мова йде про сотні випадків, пише germania.one.

Через відсутність свідоцтва про народження або хоча б виписки з реєстраційної книги про народження дитини батькам і дітям біженців складно буде отримати дозвіл на медичний огляд і може привести до проблем при подачі заяви на надання притулку.

За словами правозахисниці Клаудії Кніттель, кожна народжена в Німеччині дитина повинна бути зареєстрована автоматично. Будь-яка клініка повинна мати право фіксувати народження дитини і передавати дані до відповідних органів для його реєстрації.

Поки ж для вирішення проблеми пропонується надавати батькам хоча б виписку з реєстру, з якою вони могли б отримати дозвіл на медогляд дитини. DIMR випустила брошури німецькою, англійською, арабською мовами, в яких пояснюється, як зареєструвати свою дитину тим мігрантам, у кого немає документів.