США може завдати ракетного удару по КНДР з підводних човнів – американський експерт

Гордон
США може завдати ракетного удару по КНДР з підводних човнів – американський експерт

Військово-морський флот США може завдати ракетного удару по Північній Кореї з підводних човнів. Про це військовий оглядач Дейв Маджумдар написав у блозі для американського журналу The National Interest.

Автор звертає увагу на появу в районі Корейського півострова американської субмарини USS Tucson (SSN-770). 7 жовтня вона заходила в південнокорейський порт Чінхегу і вийшла в море через чотири дні.

Маджумдар пише, що USS Tucson не є найсучаснішим підводним човном і його не можна ефективно використовувати проти субмарин супротивника, проте він оснащений 12-ма пусковими установками для вертикального запуску крилатих ракет "Томагавк".

Отже, удар з-під води ускладнить виявлення противником місця запуску ракет.

Автор уважає, що присутність USS Tucson є попередженням Пхеньяну з боку США і спробою змусити керівництво КНДР "пом'якшити" свою поведінку.

Ще одна причина появи американського підводного човна, інформації про пересування яких зазвичай не розголошують, – потреба "заспокоїти Сеул стосовно того, що Сполучені Штати не відмовляться від своїх союзників".

Із 2006 року КНДР здійснила шість випробувань ядерної зброї. Останнє – 3 вересня цього року. Протягом останніх двох місяців вона провела кілька запусків балістичних ракет.

Рада Безпеки ООН 11 вересня ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, установивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання в країну нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.

30 вересня в Держдепартаменті США заявили, що офіційні особи Північної Кореї не продемонстрували ознак зацікавленості в переговорах про денуклеаризацію, хоча у США були прямі канали зв'язку з КНДР.

1 жовтня президент США Дональд Трамп порекомендував держсекретареві Рексу Тіллерсону не гаяти часу на пошук діалогу з КНДР.

7 жовтня глава Білого дому написав у Twitter, що "президенти та їхні адміністрації говорили з Північною Кореєю 25 років, укладали угоди і виплачували величезні суми грошей, але все це не працювало".

"Пробачте, але тільки одна річ може спрацювати", – резюмував він.

Коли журналісти попросили Трампа роз'яснити його останній твіт, він заявив, що "нічого роз'яснювати". На запитання, яка "одна річ" може спрацювати, президент відповів: "Ви досить скоро це зрозумієте".

9 жовтня міністр оборони Джеймс Меттіс заявив, що армія США має бути готовою до "воєнних варіантів" протидії КНДР.