МВФ закликає Україну й Росію до вирішення спору по єврооблігаціях

Дзеркало Тижня
МВФ закликає Україну й Росію до вирішення спору по єврооблігаціях

У МВФ зацікавлені у вирішенні конфлікту.

Суперечка навколо викуплених Росією єврооблігацій України на $ 3 млрд з простроченим строком погашення є двосторонньою, однак Міжнародний валютний фонд зацікавлений в її якнайшвидшому вирішенні. Про це заявив директор Європейського департаменту МВФ Пол Томсен.

"Це питання, яке має бути вирішене між двома сторонами. Ми, звичайно, закликаємо досягти угоди якомога раніше", – сказав він на брифінгу у Вашингтоні.

Читайте також: Мінфін запустив процес випуску нових євробондів

Нагадаємо, що Україна виконала постанову Високого суду Лондона про компенсацію Україною частині судових витрат, понесених Росією в судовому розгляді з "бондами Януковича".

В червні Україна оскаржила рішення Лондонського судуу справі про "борг Януковича". Слухання апеляції попередньо призначені на другу половину січня 2018 року.

Високий суд Лондона 29 березня схвалив прискорений розгляд позову Росії до України за євробондами на 3 млрд доларів. Суддя відкинув всі аргументи української сторони, в тому числі - зняв з РФ звинувачення у політичному тиску на Україну.

На початку 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році, а в липні зажадала винесення рішення по позову в прискореному порядку.

Позиція, яку зайняв український Мінфін, — судиться і програти, на даний момент найбільш вигідною для країни з економічної точки зору. І єдиний, хто зможе змусити Україну виплатити 3 млрд доларів, — це МВФ. Однак у вересні Рада директорів МВФ визнала добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.

Детальніше про перспективи розгляду щодо "боргу Януковича" у Високому суді Лондона читайте в статті Юлії Самаєвої "Виграшна поразка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter