Прокурори і судді мають отримувати високу зарплату тільки за чесну роботу, – Шабунін

ZIK 3

Зарплати прокурорів і суддів мають бути дуже високими, якщо суспільство матиме за це справедливий кримінальний та судовий процес. Якщо ж судам в Україні сьогодні довіряє 6% громадян, то в цьому є очевидна проблема.

Таку думку висловив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

«За високими зарплатами суддів та прокурорів має бути і відповідний результат. Тобто, особисто я готовий платити судді багато, щоб він чесно вів процес. Адже чесний суд може привести в країну дуже багато інвестицій. Оскільки бізнес, який довірятиме українському судочинству, приведе в країну гроші, які потім перетворяться у податки», – пояснив Шабунін.

Однак, додає він, якщо люди платять суддям багато, але це не корелюється з результатом його роботи, то це безумовно неправильно. Утім потрібно не понижати зарплату, а шукати гідних людей на заміну, караючи при цьому тих, хто несумлінно виконує свою роботу.

«Наприклад, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що формує суддівську вертикаль, отримує 225 тисяч гривень у місць. Натомість результат роботи таких людей – це новообрані судді Верховного суду України, де зі 113-ти суддів, близько до 30-ти є питання по власності, яку вони не можуть пояснити, по справам Майдану та решті резонансних справ», – зауважив голова правління Центру протидії корупції.

Відтак не зрозуміло, чому ці люди отримують таку високу заплату, показуючи жахливі результати роботи.

«Ми маємо багато платити чиновникам тільки у тому випадку, якщо матимемо за це справедливий кримінальний процес та судочинство. Якщо ж судам в Україні довіряє 6% громадян, то в цьому є очевидна проблема. Але також не можна сподіватися, що прокурор, заробляючи 3 тисячі гривень, не буде брати хабарі», – констатував Віталій Шабунін.