Росія готує своє повернення до ПАРЄ: з'явилися подробиці

Сегодня
Росія готує своє повернення до ПАРЄ: з'явилися подробиці

Російська делегація на січневій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи має намір повернутися до ПАРЄ. Про це в Facebook повідомила перший віце-спікер Ради Ірина Геращенко.

"З колегами-депутатами всіх фракцій провели важливу розмову з дипломатичним корпусом, особливо актуальну напередодні січневої сесії, яка обіцяє бути важкою – росіяни планують тушкою або опудалом повертатися до ПАРЄ, причому без виконання будь-яких умов", – написала вона.

За словами Геращенко, українська делегація виступає за те, щоб РФ повернулася до міжнародного правового поля і почала, нарешті, виконувати свої зобов'язання.

.jpg_195

Посол України при Раді Європи Дмитро Кулеба, у свою чергу, зазначив, що зазначив, що плани щодо повернення росіян в ПАРЄ в січня 2018 – це свідчення зменшення тиску на Москву.

"РЄ повинна діяти відповідально і захищати, а не торгувати принципами", – написав він у Twitter.

Нагадаємо, генеральний секретар ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що його візит до Москви зокрема присвячений обговоренню повернення делегації РФ до ПАРЄ.

До цього в ПАРЄ не змогли створити робочу групу, яка повинна була зайнятися питанням повернення російської делегації до Асамблеї.

Також нещодавно під час свого виступу в ПАРЄ Петро Порошенко нагадав про раніше прийняту резолюцію ПАРЄ, в якій вказується, що Росія може повернутися до організації після того, як виконає певні пункти документа - припинить агресію проти України, звільнить її території.