Прес-зал Європарламенту назвали на честь загиблої мальтійської журналістки

Гордон 3
Прес-зал Європарламенту назвали на честь загиблої мальтійської журналістки

У Страсбурзі пройшла церемонія надання прес-залі Європейського парламенту імені вбитої мальтійської журналістки Дафни Каруани Галіції, яка була відома своїми антикорупційними розслідуваннями. Церемонію транслювала телестудія Європарламенту.

Як заявив президент Європарламенту Антоніо Таяні, тепер усі, хто виступатиме у прес-залі, будуть згадувати загиблу.

"Ми будемо продовжувати вимагати міжнародного розслідування, тому що не знаємо, де межі цієї трагедії", – зазначив глава Європарламенту.

Таяні додав, що був вражений, як Галіцію оплакували на Мальті навіть ті, хто не знав її особисто. Люди "аплодували і плакали, бо втратили жінку, яка домагалася правди", підкреслив він.

На церемонії у Страсбурзі були присутні члени сім'ї журналістки.

53-річна Галіція 16 жовтня виїхала з будинку в селі Біднія, а за кілька секунд пролунав вибух.

Журналістка була відома завдяки публікаціям на тему "Панамського архіву". У 2016 році вона звинуватила прем'єр-міністра країни Джозефа Мускату в тому, що той із дружиною використовував офшорні банківські рахунки, щоб приховати платежі від компаній, пов'язаних із сім'єю президента Азербайджану Ільхама Алієва.

Після звістки про смерть популярної журналістки сотні людей вийшли на вулиці міст Мальти зі свічками на пам'ять про загиблу.

Представник офісу прем'єр-міністра країни повідомив, що вибуховий пристрій, який став причиною загибелі Галіції, прикріпили під її машиною і привели в дію дистанційно, за допомогою мобільного телефону.

Уряд Мальти оголосив нагороду в розмірі €1 млн за інформацію, яка допоможе встановити винних у загибелі журналістки.