СБУ вилучила у проросійської організації "Радомир" у Запоріжжя зброю і антиукраїнські матеріали (видео) (фото)

Дзеркало Тижня 1
СБУ вилучила у проросійської організації

Організація надає охоронні послуги Запорізької єпархії УПЦ МП.

Служба безпеки України провела обшуки у представників громадської організації "Союз православний "Радомир", яка надає охоронні послуги Запорізькій єпархії Української православної церкви Московського патріархату.

Під час обшуків у п'ятницю, 12 січня, оперативники вилучили кілька одиниць холодної й вогнепальної зброї, боєприпаси, проросійську символіку, пропагандистські матеріали антиукраїнського змісту, а також медалі "Патріот Росії".

Слідчі дії проводилися у рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії).

Читайте також: Запорізький священик УПЦ МП пішов з церкви після скандалу через українську мову

Як повідомлялося, в січні священик Української православної церкви Московського патріархату відмовився відспівувати дворічного хлопчика, який загинув через падіння на нього чоловіка, що вистрибнув з вікна висотного будинку. Своє рішення священнослужитель мотивував тим, що дитину хрестили в Українській православній церкві Київського патріархату.

Його публічно підтримав глава Запорізької єпархії митрополит Лука (Андрій Коваленко).

Реакцією на цей резонансний випадок стала акція "Принеси ляльку": небайдужі громадяни почали приносити дитячі іграшки до храмів УПЦ МП в Запоріжжі та інших українських містах.

У переддень Різдва у Запоріжжі бойовики парамілітарної організації "Радомир" побили двох місцевих жителів, які принесли іграшки до одного з храмів УПЦ МП.

За даними фактами Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно представників Запорізької єпархії УПЦ МП, організації "Радомир" та невстановлених осіб за ч. 3 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

Проведення слідчих дій доручили обласному управлінню СБУ.

Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter