Саакашвілі повідомив, що захворів

Гордон
Саакашвілі повідомив, що захворів

Лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі заявив, що захворів після подій 5 грудня, коли правоохоронці намагалися затримати його. Про це політик написав на своїй сторінці у Facebook.

"Усе-таки відомі події вівторка не пройшли повз мене. Учора у мене сів голос, а сьогодні піднялася температура, але до маршу 10.12 обіцяю знову бути у строю поруч із вами! Хочу ще раз подякувати кожному з вас за неймовірну підтримку, спасибі!" – повідомив Саакашвілі.5 грудня Саакашвілі в Києві затримала Служба безпеки України. Йому висунули обвинувачення у сприянні учасникам злочинних організацій та укриттіїхньої злочинної діяльності. Правоохоронці вивели політика на вулицю й посадили у службовий автомобіль, проте активісти влаштували бійку із силовиками і звільнили його.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що оточення Саакашвілі отримало з Росії майже $500 тис. на фінансування мітингів для повалення української влади. За його словами, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно бізнесмена-втікача Сергія Курченка і відновлення його контролю над активами в Україні. ГПУ також оприлюднила аудіозаписи телефонних розмов, які нібито підтверджують це.

Саакашвілі, який після звільнення виступив на мітингу біля Верховної Ради, запевнив, що не знайомий із Курченком, а записи ГПУ назвав фейком. Дії силовиків політик розцінив як "провокацію і викрадення".

Національна поліція та СБУ почали розшук колишнього президента Грузії.

Луценка 6 грудня в парламенті заявив, що Саакашвілі буде затримано.

7 грудня нардеп від "Народного фронту", член колегії МВС Антон Геращенко повідомив, що оголошений у розшук Саакашвілі перебуває в наметовому містечку під Верховною Радою. За словами Геращенка, уранці екс-президент Грузії "проривався в готель "Київ", щоб помитися, але його не пустили".