Рішення Трампа щодо столиці Ізраїлю вбило мирний процес на Близькому Сході, - глава ХАМАС

iPress.ua 1
Рішення Трампа щодо столиці Ізраїлю вбило мирний процес на Близькому Сході, - глава ХАМАС

Відповідну заяву він зробив на прес-конференції в Газі в четвер, 7 грудня, передає Al Jazeera.

Ханія стверджує, що рішення Трампа поклало кінець мирного процесу врегулювання конфлікту між Ізраїлем і Палестиною.

"Це рішення вбило мирний процес, поклало кінець мирних угод в Осло, вбило процес врегулювання конфлікту", - заявив він.

У зв'язку з цим лідер ХАМАС виступив із закликом до палестинського народу до нового повстання проти Ізраїлю.

Раніше палестинський ісламістський рух ХАМАС заявив, що рішення президента США Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перемістити туди американське посольство "відкриває ворота пекла".

Нагадаємо, вчора Білий дім офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю і оголосив про перенесення туди з Тель-Авіва американського посольства.

Міністр закордонних справ Франції Жан-Марк Еро вважає намір Дональда Трампа перемістити американське посольство з Тель-Авіва до Єрусалиму провокацією з серйозними наслідками.

Статус Єрусалима є одним з найгостріших питань в арабо-ізраїльських відносинах. Палестинська влада має намір зробити Східний Єрусалим столицею своєї майбутньої держави.

Єрусалим повністю перейшов під контроль Ізраїлю в 1967 році під час Шестиденної війни. У 1980 році Ізраїль ухвалив основний закон, за яким Східний Єрусалим офіційно аннексировался і об'єднаний місто оголошувався столицею Ізраїлю.

Рада Безпеки ООН засудила прийняття Ізраїлем "основного закону" про Єрусалим, підтвердивши, що його прийняття порушує міжнародне право, згідно з яким, столицею Ізраїлю є Тель-Авів.