Порошенко каже, що Путін пом'якшив риторику за часи війни

Еспресо.TV
Президент Росії Володимир Путін почав робити певні поступки за роки конфлікту на Донбасі

Про це під час форуму "Ялтинської європейської стратегії" (YES) заявив президент Петро Порошенко, повідомляє Еспресо.TV.

Він зазначив, що може бути не найкращим інтерпретатором поведінки Путіна, втім можна побачити певну трансформацію його дій.

Адже спочатку російський президент повністю відкидав можливість обговорення миротворців в зоні АТО. Потім він сказав, що це буде озброєна поліцейська місія, потім - що представники ООН, але лише на лінії зіткнення, а тепер вже погоджується і на миротворців на всій території Донбасу.

Читайте також: Путін поступився щодо миротворців на Донбасі. Яка ціна цих "поблажок" для України

"Ми крок за кроком підходимо до того, що місія буде на всій териорії, і на непідконтрольній території теж", - наголосив Порошенко.

Президент висловив сподівання, що наступного тижня питання миротворців буде порушено у Нью-Йорку, а також під час зустрічі в "нормандському форматі".

  • 5 вересня Володимир Путін підтримав ідею з розміщенням миротворців у зоні російсько-українського військового конфлікту на Донбасі. Однак він наполягає, що миротворчий контингент має бути розміщено лише на лінії розмежування.
  • Україна виступила проти такого сценарію. Як заявила перший заступник очільника Верховної Ради Ірина Геращенко, миротворців має бути розміщено на усій окупованій території Донбасу, а не лише на лінії розмежування.
  • МЗС України взяло до уваги заяву Путіна про можливість розміщення миротворців ООН на Донбасі, однак наголосило, що не допустить в Україну росіян під виглядом миротворців ООН.
  • У США привітали пропозицію відправити миротворців ООН на Донбас, де вони повинні бути розміщені по всій території, а не лише на лінії розмежування
  • 11 вересня стало відомо, що Путін погодився розмістити миротворців на всьому Донбасі.
  • Президент Петро Порошенко порушить питання миротворців ООН на Генасамблеї в Нью-Йорку.