В Україні заарештували акції ще одного активу "Газпрому"

Сегодня 1
В Україні заарештували акції ще одного активу

Державна виконавча служба України своєю постановою від 29 травня 2017 року наклала арешт на 100% статутного капіталу ТОВ "Газпром збут Україна" (Київ) в рамках стягнення штрафу Антимонопольного комітету України (АМКУ) на 172 млрд грн (близько 6,5 млрд доларів США).

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, ПАТ "Газпром", якому належить 100% в цьому ТОВ, звернувся до Господарського суду Києва з проханням скасувати цю постанову виконавчої служби, але суд залишив скаргу російського монополіста без розгляду.

Нагадаємо, з російського ВАТ "Газпром" на користь державного бюджету вже стягнуто 80,8 млн грн, повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

У лютому 2016 року Антимонопольний комітет України прийняв рішення накласти на російський "Газпром" штраф в 85,9 мільярда гривень, або близько 3,2 мільярда доларів США, за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. ВАТ "Газпром" пройшов всі судові інстанції, однак суди залишили без розгляду скарги російської компанії.

Згодом АМКУ нарахував 100% пені на 85,9 млрд грн штрафу ВАТ "Газпром" в сумі 85,96 млрд грн. У грудні 2016 року Господарський суд Києва задовольнив позов АМКУ щодо примусового стягнення штрафу і пені з ВАТ "Газпром" в сумі 172 млрд грн.

21 квітня Антимонопольний комітет доручив Державній виконавчій службі стягнути 172 млрд гривень штрафу і пені з "Газпрому". 1 червня міністр юстиції повідомив, що в Україні вже стягнуті перші кошти з "Газпрому" в рамках штрафу Антимонопольного комітету.