Луценко заявив, що Ситник запустив у США кампанію з дискредитації ГПУ

Гордон
Луценко заявив, що Ситник запустив у США кампанію з дискредитації ГПУ

Керівник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник запустив у США кампанію з дискредитації Генеральної прокуратури України та інших правоохоронних органів. Про це у Верховній Раді 6 грудня заявив глава ГПУ Юрій Луценко, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Артем Ситник, перебуваючи у Сполучених Штатах, розгорнув дуже бурхливу діяльність, щоб підняти всю громадськість і, зокрема, наших партнерів у спільній діяльності, Федеральне бюро розслідувань для дискредитації генерального прокурора і всіх правоохоронних органів в Україні", – заявив Луценко.

Він додав, що ФБР співпрацює з правоохоронними органами України в межах правової допомоги, однак операції іноземних спецслужб неможливі на території України.

"Я можу допустити, що Ситник помиляється в словах. Але навіщо організовувати у США цілу кампанію з дискредитації за ним же запущеною дезінформацією, мені незрозуміло. Я думаю, що... молодий керівник молодого підрозділу, на жаль, не впорався зі своєю діяльністю, і замість того, щоб визнати помилки... кличе на допомогу "старших товаришів", щоб розповісти, що це не брудна речовина, а повидло. Але так не буває", – сказав генпрокурор.

Він також закликав депутатів внести зміни до закону про Національне антикорупційне бюро і вказати, що "всіх агентів бюро, окрім негласних співробітників, набирають на відкритому конкурсі". Луценко також додав, що всі використовувані НАБУ пристрої для прослуховування має бути зареєстровано в Службі безпеки України.

29 листопада Служба безпеки України затримала сімох співробітників Національного антикорупційного бюро України, які працювали під прикриттям.

30 листопада Генпрокуратура повідомила одного із затриманих про підозру у провокації і даванні хабара першому заступникові голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій. Імені підозрюваного агента у відомстві не назвали.

1 грудня ГПУ опублікувала відео з фотографіями агентів НАБУ. Також показали їхні автомобілі з незаретушованими номерними знаками.

У НАБУ заявили, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися в спецоперацію, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, і назвали такі дії правоохоронців "диверсією".

Директор НАБУ Артем Ситник повідомив, що розслідування вели у співпраці з Федеральним бюро розслідувань США.

Після інциденту НАБУ припинило всі операції під прикриттям.

Луценко зазначив 3 грудня, що "всі так звані агенти НАБУ" отримали роботу з порушенням українського законодавства – поза відкритим конкурсом. Участь іноземних спецслужб у роботі відомства він назвав "абсолютно незаконною дією без відповідних законних процедур".

4 грудня Ситник на Глобальному форумі з повернення активів, який проходить у Вашингтоні, заявив, що звинувачення Луценка на адресу НАБУ заважають роботі бюро. "Це не боротьба за те, чим буде займатися Генпрокуратура, – це боротьба за виживання корупційної системи, яка зараз вчиняє фінальний супротив. Максимально підняті ставки. Чесно кажучи, було дуже неприємно, коли нашим колегам із ФБР на рівному місці жбурнули камінь. Я думаю, що вони відреагують – із сухим роз'ясненням того, що відбулося, яка форма нашої співпраці і що ця співпраця повністю відповідає вимогам як законодавства США й України, так і міжнародному законодавству", – зазначив керівник НАБУ.