Апеляційний суд скасував заставу в 600 тис. грн для екс-голови одеського "Правого сектора" Стерненко

Гордон
Апеляційний суд скасував заставу в 600 тис. грн для екс-голови одеського

Апеляційний суд Одеської області 6 грудня скасував заставу 600 тис. грн для екс-глави одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка і змінив йому запобіжний захід на особисте зобов'язання. Про це Стерненко повідомив у Facebook.

"Це підтверджує мої слова про те, що суддя Приморського суду Віктор Іванов учинив злочин, коли відправляв мене до СІЗО. Також це означає, що очільник Одеської ОДА Максим Степанов отримає внесену заставу в розмірі 600 тис. грн назад", – написав Стерненко.

Він додав, що має намір і далі оскаржувати дії слідчого та судді Приморського суду Одеси, щоб довести свою повну невинуватість.18 листопада мітинг проти будівництва висотного будинку в Міському саду Одеси переріс у сутичку із поліцією. Активісти палили фаєри, було застосовано сльозогінний газ.

За даними поліції, унаслідок сутичок було травмовано понад 20 правоохоронців. Зокрема, розбили голову начальнику обласної поліції Дмитру Головіну.

Відкрито кримінальні провадження за ч. 4 ст. 296 (хуліганство) та ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.

24 листопада суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів для Стерненка, якого підозрюють у організації заворушень. Водночас суд установив для нього можливість вийти під заставу.

27 листопада Степанов уніс заставу за активіста, зазначивши, що не підтримує радикальних форм протесту.

"Це моя людська реакція на несправедливість. 600 тис. грн застави для того, хто кидався на поліцію, і 128 тис. грн застави для того, на чиїй совісті загублені життя дітей у таборі "Вікторія". Де тут справедливість?" – пояснив губернатор.