Видовище для всієї країни. 10 етапів пригод Саакашвілі в останні дні

Новое Время 1
Видовище для всієї країни. 10 етапів пригод Саакашвілі в останні дні

Нестримне прагнення влади переслідувати свого критика Михайла Саакашвілі і готовність його самого йти на будь-які жертви заради участі в політиці перетворили останні дні на захопливе видовище для всієї країни.

Журнал Новое Время назвав головні епізоди пригод екс-президента Грузії та лідера партії Рух нових сил 5-6 грудня 2017 року.

1. Затримання

Все почалося вранці 5 грудня - зі спроби співробітників СБУ затримати Саакашвілі у його квартирі на вулиці Костьольна в Києві. Політик зумів вибратися на дах і звідти закликав українців виходити на протести. І хоча тут Саакашвілі все-таки затримали, його прихильники швидко відгукнулися на заклик свого лідера.

2. Блокування мікроавтобуса з політиком

Навіть невеликими силами у пару сотень осіб прихильники Саакашвілі зуміли заблокувати мікроавтобус, у якому він перебував. Стоячи на одній із машин, людина з команди Саакашвілі командувала в мегафон, куди потрібно пересуватися мітингувальникам, і попереджала, звідки підходить підкріплення Нацгвардії та поліції. Силовики повільно йшли у наступ на натовп, намагаючись не застосовувати силу і лише іноді розбризкуючи сльозогінний газ.

3. Спроба Луценка пояснити події

Спробу пояснити події уже в середині дня, що бурхливо розпочався, зробив генпрокурор Юрій Луценко. Він провів брифінг, на якому розповів, що Саакашвілі та кілька його соратників підозрюють у використанні коштів олігарха Сергія Курченка, який втік з України до Росії. Нібито він передав їх команді Саакашвілі для організації протестних акцій. Кінцева мета акцій, на думку прокуратури, - повалення влади і державний переворот. Загальна сума фінансування від Курченка, за словами Луценка, склала $500 тис. Генпрокурор підтвердив свої слова демонстрацією декількох аудіо- та відеофайлів.

4. Звільнення Саакашвілі з мікроавтобуса

Тим часом на Трьохсвятительській люди безстрашно йшли в наступ на силовиків та оточували автобус із Саакашвілі. Час від часу машину розгойдували, на неї залазили протестувальники, а звідти їх знімали силовики. Нарешті комусь вдалося вибити в мікроавтобусі вікно, і Саакашвілі відразу ж скористався моментом і став кликати журналістів.

Поліція та Нацгвардія продовжували рухатися вперед, намагаючись відтісняти людей від мікроавтобуса. У свою чергу частина підтримки Саакашвілі перейшла в наступ з іншого боку: люди почали розбирати бруківку, передаючи один одному камені. Важко сказати, чим би закінчилося це протистояння, якби не сам герой дня, який вибрався назовні, - його учасники протесту витягли з мікроавтобуса і протягли через оточення силовиків.

5. Похід до Ради

В оточенні великої групи підтримки політик негайно пішки вирушив до парламенту і виступив перед ним зі сцени. Послухати його зібралися до 1,5 тис. людей.

7. Виступ Луценка в парламенті

В цей самий час у самому парламенті Юрій Луценко розповідав депутатам, у чому саме підозрюють Саакашвілі, і запевняв, що його втечі від силовиків буде дана правова оцінка. Він також закликав політика з'явитися вранці в СБУ.

8. Саакашвілі проігнорував заклик Луценка і в СБУ не пішов

9. Спроба розгону табору прихильників Саакашвілі

У ніч на 6 грудня правоохоронці спробували розігнати наметове містечко прихильників Саакашвілі перед Верховною Радою, відбулися зіткнення, і кілька людей постраждали.

10. Оголошення у розшук

Вранці 6 грудня прокуратура оголосила Саакашвілі у розшук, що не завадило йому в той день спокійно прогулювався біля Ради, а ввечері виступити перед своїми прихильниками зі сцени.

Читайте повний текст матеріалу у свіжому номері журналу Новое Время - №45 від 8 грудня 2017 року