Дізнайтеся, що відбувається з вашими ногами, коли ви бігаєте

Експрес 2
Дізнайтеся, що відбувається з вашими ногами, коли ви бігаєте

Спеціалісти з США в подробицях вивчили поширення енергії удару в нозі у людини, що біжить. Експерти виявили, що саме стопа  поглинає найбільшу частину енергії удару, а та, що залишилася, досягає великої гомілкової кістки та коліна. Ефект особливо помітний при бігу босоніж, тоді як  використання взуття в чотири рази знижує енергію удару, що надходить в ноги.

Енергія удару, як показали вчені, майже не досягає стегон --  це означає, що при бігу робота м'язів організована так, щоб убезпечити тулуб від зайвих вібрацій. "Кожен раз, коли ваша нога ступає на землю, ваше тіло поглинає вплив", -- вважає співавтор Джон Мерсер з Університету Невади в Лас-Вегасі (США).

Болі при тривалому бігу виникають через регулярні зіткнення кісток в суглобах. "Якщо у вас занадто багато зіткнень і у кістки немає можливості відновитися, це може привести до стресового перелому або будь-якої іншої проблеми", - сказав Мерсер.

Бігун-любитель в середньому за хвилину робить від 150 до 170 кроків, кожну годину нога близько п'яти тисяч раз торкається  землі.  Використання взуття дозволяє знизити негативні вібрації, що виникають в ногах при русі. Надалі експерти планують з'ясувати, яким чином різна м'язова активність контролює вплив удару стопи,  пише gogetnews.info.