Угорщина висунула умову для скасування блокування співпраці між Україною і НАТО

Новое Время
Угорщина висунула умову для скасування блокування співпраці між Україною і НАТО

Глава МЗС Угорщини Петер Сіярто висунув умову для припинення блокування Будапештом співпраці між Україною і НАТО.

За словами Сіярто, для скасування угорського вето Україна повинна утриматися від реалізації Закону про освіту до того часу, поки не дійде згоди з національними меншинами, включно з угорською.

"Якщо український уряд видасть указ, згідно з яким призупиняється виконання Закону до того часу, поки ці консультації не закінчаться, це стане доброю основою для переговорів з пошуку способів вирішення ситуації", - додав він.

Сіярто зазначив, що Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського Закону про освіту без юридичних гарантій з боку Києва.

"Якби Угорщина відмовилася від свого права вето в міжнародних організаціях, тоді вона відмовилася б від єдиного інструменту, за допомогою якого вона зможе захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм", - підкреслив міністр.

За словами міністра, Будапешт витримав тиск країн-членів Альянсу, які вимагали не блокувати співпрацю між Альянсом і Україною.

"У міжнародній політиці все пов'язано між собою, і тому Угорщина не згодна з тим, що питання меншини не повинно бути пов'язане з правом вето в міжнародних організаціях", - сказав він.