У СБУ триває службове розслідування з приводу провальної операції під час затримання екс-беркутівця Іващенка, - Бутусов

Цензор.НЕТ
У СБУ  триває службове розслідування з приводу провальної операції під час затримання екс-беркутівця Іващенка, - Бутусов

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Як стало відомо джерелам "Цензор.НЕТ", у Службі безпеки триває масштабне службове розслідування того, що сталося. Група захоплення Іващенка була зі складу спецпідрозділу "Альфа" СБУ Харківської області. Тобто залучили тих, чиє завдання захоплення злочинців, але вони не просто допустили підрив гранати, але навіть не змогли запобігти прориву злочинця", - зазначив Бутусов.

Що вражає в цій історії?

  1. Затримання в Києві здійснювало харківське СБУ і харківська "Альфа". Мабуть, не хотіли ділити "лаври" з київськими колегами, не звернулися по сприяння.
  2. Попри заздалегідь підготовлену операцію, і те, що злочинець сів у машину оперативників, його дії не контролювалися, його не тримали на прицілі. В Іващенка виявилася повна свобода рук, і він зумів вихопити гранату. Ніхто йому не завадив, не вистрілив.
  3. Співробітники "Альфи" унаслідок вибуху гранати розбіглися, керування було втрачено, а район операції не було заблоковано. Переслідування не було організовано. Злочинець зумів утекти.
  4. Офіцер з групи захоплення з Харкова під час операції знімав те, що відбувається, на відео. Цей відеозапис офіцер СБУ через кілька годин передав одному з інтернет-видань (причому це видання сама СБУ вважає пов'язаним з російськими спецслужбами). Тобто секретна службова інформація навмисно "злита" для дискредитації СБУ самим співробітником СБУ.

"Подивимося, загалом. Ті, хто організовував захоплення Іващенка, виявилися повними дилетантами. Можна собі тільки уявити, а що б було, якби в Іващенка були спільники, і що якби він вирішив застосувати проти співробітників СБУ не одну гранату, але і стрілецьку зброю, і що було б, якби відбувалося затримання реальних російських терористів. Нагадаю, що керівництво СБУ Харківської області, яке показало блискучі результати в боротьбі з тероризмом в 14-15-му роках було звільнено за рішенням голови СБУ В.Грицака, і призначені нові люди які такого бойового досвіду не мають", - резюмував Бутусов.

Нагадаємо, в ніч на 7 березня 2018 року з'явилася інформація, що в Києві біля станції метро "Лісова" вибухнув автомобіль,є постраждалий.

Пізніше спікер СБУ Олена Гітлянська пояснила, що постраждав співробітник СБУ, який брав участь у спецоперації із затримання торговця зброєю, колишнього "беркутівця", тепер діючого співробітника поліції. Під час затримання той кинув гранату в співробітника спецслужби.

У СБУ триває службове розслідування з приводу провальної операції під час затримання екс-беркутівця Іващенка, - Бутусов 01

Источник: https://ua.censor.net.ua/n3055589