Пенсійний фонд України відкрив електронний сервіс для перевірки стажу та розміру пенсій

Гордон
Пенсійний фонд України відкрив електронний сервіс для перевірки стажу та розміру пенсій

Пенсійний фонд України опублікував на своєму сайті електронний сервіс, завдяки якому будь-який українець може в режимі онлайн дізнатися свій робочий стаж і перевірити пенсійні нарахування.

Для отримання інформації користувачеві необхідно зареєструватися в "особистому кабінеті" за допомогою електронного цифрового підпису або подавши заяву до територіального органу Пенсійного фонду.

Після реєстрації користувач зможе дізнаватися через портал усю інформацію, що його стосується, зокрема, про розміри внесків роботодавця.

У попередній версії сайта було подано інформацію лише із центрального офісу Пенсійного фонду. На оновленому інтернет-ресурсі є розділ у вигляді карти України, повідомляє "Урядовий кур'єр". Клікнувши на певний регіон, можна отримати інформацію про кількість пенсіонерів, застрахованих осіб і об'єднаних територіальних громад, яким Пенсійний фонд надає свої послуги, в обраній області.

"Якщо попередній інтернет-ресурс Пенсійного фонду називався сайтом, то новий – це інформаційна сторінка веб-порталу електронних послуг. Тож новий ресурс – це розширення можливостей попереднього, який працюватиме як його складова", розповіли газеті у відомстві.

Більшість розділів на новому веб-порталі поки працює в тестовому режимі.

3 жовтня 2017 року Верховна Рада схвалила в другому читанні і в цілому урядовий законопроект №6614 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій". Парламент також проголосував за законопроект №6617 про внесення змін до Бюджетного кодексу України у зв'язку з підвищенням пенсій.

11 жовтня пенсійна реформа набула чинності.

У 2018 році Пенсійний фонд планує почати видавання пенсіонерам електронних посвідчень.