Найєм про заяву Порошенка про антикорупційне суді: Це пекельна маніпуляція! Президент сам не вносить законопроект вже майже рік!

Гордон
Найєм про заяву Порошенка про антикорупційне суді: Це пекельна маніпуляція! Президент сам не вносить законопроект вже майже рік!

Заява президента України Петра Порошенка, що у нього немає часу чекати створення антикорупційного суду, – це "пекельна маніпуляція", написав нардеп від Блоку Петра Порошенка Мустафа Найєм у Facebook.

"Чорт забирай, може, я погано розумію англійську, але це пекельна маніпуляція! Президент сам не подає законопроекту про антикорупційний суд уже майже рік! Водночас його партнери і наближені до нього депутати роблять усе, щоб заблокувати такий самий закон, зареєстрований нами", – зазначив він.

Найєм додав, що "тільки в Україні прем'єр-міністр може підписувати меморандум із Міжнародним валютним фондом, в якому обіцяють запустити антикорупційний суд протягом дев'яти місяців, а президент відкрито говорить, що йому цей суд не потрібен".30 вересня 2016 року набули чинності конституційні зміни в частині правосуддя і новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який парламент ухвалив 2 червня. 13 липня Порошенко підписав закон.

Згідно із законом, передбачено створення Вищого антикорупційного суду, який розглядатиме окрему категорію справ, підслідних антикорупційному бюро. Водночас дати початку функціонування антикорупційного суду в законі не прописали.

Порошенко заявив сьогодні, що у нього немає півтора чи двох років, щоб чекати створення нового антикорупційного суду. Він висловив надію, що в Україні наступного місяця з'явиться антикорупційна палата.