Ситник прокоментував скандальну поправку в законі про Антикорупційний суд (Відео)

5 канал 1
Ситник прокоментував скандальну поправку в законі про Антикорупційний суд (Відео)

Норму про апеляцію із закону про Антикорупційний суд треба прибирати.

Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник.

Скандальна правка, за словами Ситника, це маніпуляція, яка віддаляє реальну роботу Вищого Антикорупційного суду і є приводом порадіти тим чиновникам, справи щодо яких розглядаються нині.

"Апеляція буде внесена у звичайні суди, а не в апеляційну палату ВАС, і це влаштовує всіх наших топ-чиновників, які зараз під слідством, під судом, їх це задовольняє, вони таким чином не потрапляють. І в ВАС потраплять такі справи, які будуть направлені після запуску суду", – заявив директор НАБУ Артем Ситник.

В свою чергу, голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгарелі заявив, що Європейський союз дасть оцінку ухваленому закону про вищий Антикорупційний суд вже найближчим часом. І додав, що нова інституція має бути створена вже зараз.

"Ми тільки вчора дізналися про пункт у законі, який зараз обговорюють. Ми ще розглядаємо питання, аналізуємо текст і обговорюємо остаточні пункти з нашими партнерами з міжнародного співтовариства. Думаю, що впродовж кількох найближчих днів ми заявимо про нашу офіційну позицію щодо закону про Антикорупційний суд", – пояснив дипломат.

Нагадаємо, раніше деякі ЗМІ повідомили, що за даними "Центру протидії корупції", в оприлюдненому тексті закону про Антикорупційний суд з'явилася правка, яку голова комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував у сесійній залі перед ухваленням закону і яку не обговорювали в комітеті. За іноформацію ЗМІ, у прес-службі НАБУ повідомили, що топ-посадовці можуть уникнути покарання через поправку до закону про антикорупційний суд.