НАБУ прокоментувало законопроект про "вбивство" антикорупційних органів

Новое Время 1
НАБУ прокоментувало законопроект про

У НАБУ заявили, що законопроект про право Верховної Ради "висловлювати недовіру" главам антикорупційних органів - це частина великого плану з їх знищення.

Про це йдеться в заяві НАБУ, опублікованій у Facebook.

"Наголошуємо, що в разі ухвалення цього законопроекту, буде завдано нищівного удару по незалежності новостворених антикорупційних органів та тих здобутків у боротьбі з корупцією, яких їм вдалося досягти попри системний опір правлячих еліт", - йдеться в заяві НАБУ.

У Бюро відзначили, що існує велика ймовірність того, що даний законопроект може бути прийнятий найближчим часом і він є частиною великого плану зі знищення НАБУ і САП.

Зокрема, законопроект спрощує процедуру звільнення директора НАБУ через висловлення йому недовіри більшістю голосів в парламенті. Такий самий механізм звільнення з посади пропонують застосовувати і до керівника САП, який здійснює процесуальний нагляд над розслідуваннями детективів НАБУ.

Законопроект значно розширює повноваження комісії зовнішнього контролю НАБУ шляхом надання її членам доступу до державної таємниці і права перевіряти не тільки завершені і передані до суду справи, а й поточні розслідування.

У зв'язку з цим Бюро звернули увагу, що закон України "Про Національне антикорупційне бюро України" встановив чіткі вимоги до контролю над діяльністю НАБУ і його підзвітності, яких не має жоден правоохоронний орган в Україні.

З моменту свого створення НАБУ чітко дотримувалося цих вимог і буде робити це і надалі.

"Вважаємо, якщо народним обранцям дійсно небайдужа подальша доля країни, вони направлять зусилля на якнайшвидше створення незалежного антикорупційного суду і надання Бюро права на автономне прослуховування", - підсумували в НАБУ.