Експерти вважають землетрусу в КНДР наслідком ядерних випробувань – Reuters

Гордон 1
Експерти вважають землетрусу в КНДР наслідком ядерних випробувань – Reuters

Серія землетрусів поблизу ядерного випробувального майданчика в районі Пунгери в Північній Кореї, імовірно, означає, що шосте ядерне випробування у КНДР дестабілізувало земну кору в регіоні, повідомляє Reuters.

На думку експертів, цей майданчик не можна більше використовувати для випробування ядерної зброї.

За даними агентства, випробування 3 вересня могло завдати шкоди гірській місцевості в північно-західній частині країни, де провели всі шість ядерних випробувань у Північній Кореї. У КНДР заявляли, що цього дня Пхеньян випробував водневу бомбу.

Уранці 13 жовтня у КНДР також було зафіксовано невеликий землетрус. Він став останнім у ланцюгу з мінімум трьох підземних поштовхів, які можна було спостерігати після ядерного випробування в Північній Кореї 3 вересня.

Головний науковий співробітник Південнокорейського сейсмологічного інституту Кім Со Гу заявив, що "якщо в цьому регіоні відбудеться ще одне випробування, це може призвести до загрози радіоактивного забруднення".

В організації 38 North, вашингтонському проекті, який моніторить ситуацію в Північній Кореї, заявили агентству, що після шостого випробування на супутникових знімках виявили численні зміщення на ядерному полігоні КНДР, а також зафіксовано зсуви.

Хон Тхе Ген, професор університету Йонсей в Сеулі, уважає, що район Пунгери став майданчиком для ядерних випробувань Північної Кореї тому, що цю територію вважали стабільною. Він додав: нещодавні невеликі землетруси свідчать, що ядерні випробування можуть спричинити деформацію земної кори.

3 вересня державне агентство КНДР ЦТАК повідомило, що в країні розробили водневу бомбу. У ніч на 3 вересня в Північній Кореї стався землетрус. У Південній Кореї заявили, що він, імовірно, викликаний ядерним випробуванням.

Загалом із 2006 року КНДР здійснила шість випробувань ядерної зброї. Протягом останніх двох місяців країна провела кілька запусків балістичних ракет.

Рада Безпеки ООН 11 вересня ухвалила резолюцію про посилення санкцій щодо Північної Кореї, установивши заборону на експорт північнокорейського текстилю, а також жорсткі ліміти на постачання в країну нафтопродуктів, зокрема сирої нафти та конденсатів.

30 вересня в Держдепартаменті США заявили, що офіційні особи Північної Кореї не продемонстрували ознак зацікавленості в переговорах про денуклеаризацію. 9 жовтня міністр оборони Джеймс Меттіс заявив, що армія США має бути готовою до "військових варіантів" протидії КНДР.