Польська опозиція звинуватила прем'єр-міністра в руйнуванні відносин з Україною

iPress.ua
Польська опозиція звинуватила прем'єр-міністра в руйнуванні відносин з Україною

Про це під час розгляду в Сеймі Польщі питання про недовіру Раді міністрів країни заявив лідер найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа" (PО) Гжегож Схетина, поідомляє "Укрінформ".

"Ви це зруйнували, ви зруйнували політику з Україною, ви її повністю знищили через бездумні політичні демонстрації", - заявив Схетина з трибуни Сейму.

За його словами, в інтересах Польщі протягом багатьох років були проект "Східне партнерство", асоціація України з ЄС, відкритість Заходу на європейські устремління країн Східної Європи. Він підкреслив, що Польща зацікавлена в прозахідних і проєвропейських сусідах за східними кордонами країни. На його переконання, діючий польський уряд своєю політикою це перекреслив.

Схетина зазначив, що уряд Шидло погіршив також відносини із західними союзниками, зокрема Францією, через зрив багатомільярдного контракту на постачання в Польщу вертольотів типу Сaracal, і Німеччиною - з появою вимог про виплату репарацій за Другу світову війну.

Опозиціонер також підкреслив, що така політика польського уряду не може не викликати захоплення в Москві.

"У Росії ще ніколи так не раділи з приводу політики діючого польського уряду і ослаблення наших зв'язків із Заходом", - констатував лідер РО.

Нагадаємо, що раніше Ващиковський наголосив, що Польща ніколи не погодиться поставити знак рівності між УПА і Армією Крайовою.

27 квітня 2017 року з ініціативи війта ґміни Стубно у Грушовичах відбувся демонтаж пам’ятника полеглим воякам УПА, який стояв на місцевому кладовищі із 1994 року. Причиною демонтажу стало те, що місцева влада вважала пам’ятник нелегальним. Процес руйнування пам'ятника очолив голова ултраправого Національного руху у Підкарпатському воєводстві Марек Кульпа.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував Польщу за відсутність засудження актів вандалізму, скоєних проти українських пам’ятників на польські території.