У Київраді запропонували скасувати перехід на літній час

Новое Время 2
У Київраді запропонували скасувати перехід на літній час

У середу, 14 березня, комісія Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту рекомендувала депутатам розглянути проект рішення щодо скасування переходу на літній час.

Відповідний проект рішення про звернення до уряду щодо перегляду доцільності існуючого порядку обчислення часу на території України мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

За словами ініціатора ідеї, депутата Київради Олександра Пабата, негативні наслідки від переходу на літній час значно перевищують економічний ефект від зміщення світлового дня.

"Переведення годинників відображається як на психологічному, так і на фізичному стані людини, а це більші витрати, ніж незначна економія електроенергії. У світі більше 60% країн не переводять годинникової стрілки", - зазначив він.

Дивіться також

У повідомленні наголошується, що переведення годинників викликає так званий часовий стрес. У такі перехідні періоди збільшується кількість скарг на погане самопочуття, у тому числі, на підвищену чутливість та емоційність, порушення сну та загострення хронічних захворювань.

Нагадаємо, що у 2018 році перехід на літній час відбудеться в ніч з 24-го на 25-е березня. Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину вперед о 3:00 ранку.