"Це однозначна точка зору": на території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори – президент Австрії

5 канал 4

На території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори російського президента. Про таке на спільній прес-конференції заявили президенти Австрії та України – Александер Ван дер Беллен та Петро Порошенко відповідно, передає сайт глави держави.

"З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму є протиправною. І це є також позицією Європейського Союзу. Тому на території Криму не можуть відбуватися правомочні вибори до російського парламенту та вибори російського президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначна точка зору всього австрійського уряду", – заявив Ван дер Беллен, відповідаючи на запитання журналістів щодо визнання російських виборів у Криму.

Своєю чергою Порошенко подякував і президенту, і уряду Австрії за офіційну позицію, висловлену на сайті МЗС Австрії про те, що вони "не спрямовують до Криму спостерігачів, не вітають і не визнають". Глава української держави висловив упевненість у тому, що "спільні і узгоджені дії мають врешті-решт привести до визволення всієї української території на Донбасі і в Криму".

Президент України також наголосив на важливості притягнення до відповідальності всіх тих, хто бере безпосередню участь в організації так званих "виборів", зокрема і запровадженні персональних санкцій проти них.

Порошенко закликав усіх європейських партнерів та весь світ рішуче відреагувати на "той виборчий фарс, який Москва організовує цієї неділі на окупованій території українського Криму – на четверту річницю спроби анексії Кримського півострова".

В ході переговорів президенти України та Австрії приділили окрему увагу і європейському порядку денному, зважаючи на майбутнє головування Австрії в Європейському Союзі від липня цього року, особливо питанню зміцнення єдності та солідарності ЄС з Україною у протидії російській агресії. Також сторони обговорили шляхи відновлення миру в Україні та політику санкцій стосовно країни-агресора.

Як повідомляв 5.UA, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів, що окупанти в Криму вже готують групи з колаборантів для картинки масової явки на вибори.