"Це однозначна точка зору": на території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори – президент Австрії

5 канал 4

На території окупованого Криму не можуть відбуватися правомочні вибори російського президента. Про таке на спільній прес-конференції заявили президенти Австрії та України – Александер Ван дер Беллен та Петро Порошенко відповідно, передає сайт глави держави.

"З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму є протиправною. І це є також позицією Європейського Союзу. Тому на території Криму не можуть відбуватися правомочні вибори до російського парламенту та вибори російського президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначна точка зору всього австрійського уряду", - заявив Ван дер Беллен, відповідаючи на питання журналістів щодо визнання російських виборів в Криму.

Своєю чергою Порошенко подякував і президенту, і уряду Австрії за офіційну позицію, яка була висловлена на сайті МЗС Австрії про те, що вони "не спрямовують до Криму спостерігачів, не вітають і не визнають". Глава української держави висловив впевненість в тому, що "спільні і узгоджені дії мають врешті-решт призвести до звільнення усієї української території на Донбасі і в Криму".

Президент України також наголосив на важливості притягнення до відповідальності усіх тих, хто бере безпосередню участь в організації так званих "виборів", зокрема і запровадження персональних санкцій проти них.

Порошенко закликав усіх європейських партнерів та увесь світ рішуче відреагувати на "той виборчий фарс, який Москва організовує цієї неділі на окупованій території українського Криму – на четверту річницю спроби анексії Кримського півострова".

В ході переговорів президентів України та Австрії окрему увагу було приділено також європейському порядку денному, зважаючи на майбутнє головування Австрії в Європейському Союзі з липня цього року, особливо питанню зміцнення єдності та солідарності ЄС з Україною в протидії російської агресії. Також сторони обговорили шляхи відновлення миру в Україні та політику санкцій по відношенню до країни-агресора.