Супун визнала, що хворі змушені займатися контрабандою препаратів

АСН 1
Супун визнала, що хворі змушені займатися контрабандою препаратів
Супун визнала, що хворі змушені займатися контрабандою препаратів

В Україні пацієнти лікарень змушені займатися контрабандою, оскільки багатьох ефективних медичних препаратів немає в країні через відсутність реєстрації. Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун на прес-конференції, передав кореспондент АСН.

"Для лікування раку крові в Європі зареєстровано в 2,5 разу більше препаратів, ніж в Україні. Ці ліки, до яких не мають доступу українські пацієнти, є якісними, ефективними і вони використовуються в міжнародних протоколах лікування. І, на жаль, наші пацієнти змушені виїжджати і валізами привозити в Україну ті ліки у вигляді контрабанди, бо вони не зареєстровані", - зазначила чиновниця.

За її словами, на сьогодні в Україні занадто вузький асортимент фармацевтичних лікарських засобів. Так, наприклад, у Німеччині зареєстровано близько 45 тисяч різних препаратів, тоді як в Україні це тільки 13 тисяч.

При цьому Супрун додала, що ціни на медикаменти в українських аптеках також значно відрізняються від європейського рівня: деякі препарати дорожче в 20 разів за європейські, що пояснюється відсутністю конкуренції.

Нагадаємо, рахункова палата України встановила порушення на десятки мільйонів гривень в діях МОЗ України, очолюваному Супрун, при закупівлі ліків за кошти держбюджету. Про це написала народний депутат України, голова комітету ВР з питань охорони здоров'я Ольга Богомолець у Facebook.

Також читайте наші найцікавіші новини у ASN Telegram, Facebook та Twitter