Вчені з’ясували справжнє походження снігової людини

ВГОЛОС

Дослідники університету Буффало проаналізували зразки шкіри, зубів, кісток, фекалій і волосся єті, знайдені на Тибетському плато і в Гімалаях. Фахівці зробили висновок, що цілком ймовірним є варіант походження снігової людини від ведмедя.

Про це пише cikavosti.com.

За всіма припущеннями, єті відноситься до «далеких родичів» представника азіатського чорного ведмедя, тибетського бурого або гімалайського бурого ведмедів. Є ще також варіант походження від собак.

Дослідження очолювала доктор Шарлотта Ліндквіст, яка розповіла, що всі свідчення вказують на можливість визначення біологічної основи легенд єті, у одного з підвидів місцевих ведмедів.

Доктор стверджує, що результати попередніх робіт, засновані на більш простих генетичних аналізах, які не вирішили цілий ряд найбільш важливих питань.

Наявні дані показують, що вид тибетських бурих ведмедів має родовід, близький до євразійського і північноамериканського родичів. А гімалайськими бурими ведмедями представлена еволюційна лінія, яка не сходиться з усіма іншими представниками ведмедів. Як розповіли вчені, подібний розкол відбувся приблизно 650 000 років тому.