Доктор Комаровський: Кожен, хто намагається розділити українців, вибираючи пам'ятники, якою мовою їм говорити і яких співаків слухати, – ворог України

Гордон
Доктор Комаровський: Кожен, хто намагається розділити українців, вибираючи пам'ятники, якою мовою їм говорити і яких співаків слухати, – ворог України

Під крики "Україна єдина!" роблять усе, щоб Україна закінчила своє існування. Таку думку висловив український педіатр Євген Комаровський в ефірі програми "БАЦМАН" головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на каналі "112 Україна".

"Є проект, прекрасна ідея – незалежна держава Україна, і я його люблю. Я все життя живу в цій країні, у мене немає жодного іншого громадянства, хоча в цій країні у мене немає жодного кровного родича, тобто всі виїхали, усі до одного. Я тут, тому що пообіцяв своїм пацієнтам не їхати", – розповів він.

Педіатр зазначив, що міг би "сидіти і писати" в будь-якій країні світу, проте залишився на батьківщині.

"Кожна людина, яка зараз у такий страшний час намагається розділити українців, вибираючи пам'ятники, вибираючи, якою мовою їм говорити, яких співаків слухати, – це ворог України, справжній, правдивий ворог. Коли людина зі Львова, сидячи в Києві, розповідає мені в Харкові, як назвати вулицю, – це вбивство моєї країни. І це треба негайно припинити. Не може Україна встати і полетіти в Австралію чи Нову Зеландію – вона завжди буде тут, і поруч завжди буде Росія, хочете ви цього чи ні, і ви повинні це питання обговорювати", – підкреслив Коморовський.

Він додав, що був вражений інавгураційною промовою президента.

"Я зрозумів, що ні про які компроміси, ні про яку спробу домовлятися мова йти не може, вони будуть тут, поки буде війна. Нічого іншого вони не хочуть, вони хочуть, щоб було саме так. Що нас буде менше, то їм буде краще", – підсумував лікар.

Лікар Комаровський: Я б зробив три державні мови: українська, російська, англійська. Читайте повну версію інтерв'ю

Із 21 травня 2015 року в Україні діє закон про декомунізацію, який забороняє радянську символіку і засуджує комуністичний режим. Згідно з ним, має бути перейменовано всі вулиці і населені пункти, назви яких пов'язані з комуністичним режимом, а також демонтовано пам'ятники тоталітарної епохи.

17 серпня 2017 року директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомляв, що в країні знесли 1320 пам'ятників Леніну.