На Хрещатику руйнується підпірна стіна і сходи біля легендарного будинку

Сегодня
На Хрещатику руйнується підпірна стіна і сходи біля легендарного будинку

У Київській адміністрації повідомили про серйозні проблеми з комплексом підпірних стін і ступенів біля будинку №25 на Хрещатику. Як відомо, це знаменитий "Будинок із зіркою", в якому раніше працював кінотеатр "Дружба".

У мерії кажуть, що відповідно до висновків будівельної лабораторії КП "Київжитлоспецексплуатація", загальний технічний стан підпірних стінок на вулиці Хрещатик, 25, визнано непридатним для експлуатації та близько до аварійного. А це може бути небезпечним для життя і здоров'я людей.

"Для підтвердження технічного стану і умов подальшої експлуатації підпірних стінок фахівцями постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановлено: відшарувалося гранітні плити загрожують обваленням, крен окремих ділянок становить до 10-15 см, шви між гранітними блоками вивітрилися, між окремими блоками утворилися щілини в 3-4 см", – повідомляють в КМДА.

За розпорядженням адміністрації, проектну та підрядну будівельні організації визначить КП "Дирекція з капітального будівництва і реконструкції "Київбудреконструкція". Одна з обов'язкових умов при виборі – вони повинні надати гарантії якості виконаних робіт на об'єкті на термін не менше 10 років.

"Каскад підпірних стінок, зведений в комплексі з житловим будинком в 1954 році, є невід'ємним елементом пам'ятки містобудування місцевого значення "Вулиця Хрещатик". Департамент культури погодив виконання робіт на об'єкті за умови збереження загальної дійсності об'єкта культурної спадщини в порядку, що вимагає його мінімальних змін і доповнень. Тому при проектуванні і проведенні робіт будуть враховані вимоги законодавства з охорони пам'яток", – запевняють в КМДА.

Нагадаємо, до кінця року в Києві відремонтують три станції на Борщагівській лінії швидкісного трамвая.

Також ми писали про те, що дорожники встановлюють на бул. Дружби Народів в Києві нове сучасне дорожнє огородження.