Путін: Ми не будемо перешкоджати нашим олімпійцям брати участь в Іграх

Гордон 1
Путін: Ми не будемо перешкоджати нашим олімпійцям брати участь в Іграх

Президент Росії Володимир Путін запевнив, що влада РФ не буде перешкоджати відправленню російських спортсменів на Олімпіаду 2018 року в Пхьончхані в нейтральному статусі. Про це він сказав на зустрічі з робітниками Горьківського автозаводу, повідомляє "РИА Новости".

За словами Путіна, багато спортсменів, зокрема тих, яких він знає особисто, "йшло до цього змагання протягом усього свого життя".

Водночас президент РФ зазначив, що не розуміє, як будуть організовувати командні змагання і з якою символікою будуть брати в них участь росіяни.

Він додав, що на відміну від інших спортсменів, російських на Олімпіаді "перевірятимуть тричі". У зв'язку з цим Путін заявив, що "переживає за них".

5 грудня Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет РФ.

Водночасчас до участі в іграх допустять окремих російських спортсменів, які виконають кваліфікаційний норматив і пройдуть спеціальні допінг-тести. Вони будуть змагатися під олімпійським прапором як "олімпійські атлети з Росії". У разі перемоги представника РФ на його честь буде виконано олімпійський гімн. Спортсменам із Росії заборонять наносити на форму національну атрибутику.

Виконком МОК також довічно дискваліфікував від будь-якої участі в Олімпіадах колишнього міністра спорту Росії Віталія Мутка, який обіймає сьогодні посаду віце-прем'єра, і його колишнього заступника Юрія Нагорних.