Самбірщина поділилася досвідом створення ОТГ з Яворівським районом

ZIK 2

Львівський центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки програми U LEAD з Європою організував для представників органів місцевого самоврядування Яворівщини вояж на Самбірщину. Мета – вивчення досвіду об’єднаних територіальних громад, які уже пройшли етапи формування.

Про це повідомив сьогодні, 7 грудня, власкор IA ZIK з посиланням на секретаря Новояворівської міської ради Іванну Попик.

Делегація з Яворівщини відвідала Новокалинівську та Чукв’янську об’єднані територіальні громади. Під час візиту представники місцевих рад могли особисто поспілкуватися з колегами, які вже пройшли шлях об’єднання, ознайомилися з роботою об’єктів, які впроваджуються в громадах.

«Нам надали можливість поглянути, як виглядає територіальна громада з середини, які перспективи чекають нас в процесі об’єднання та з якими труднощами та негативними сторонами доведеться зустрітися.

Перше ми відвідали Чукв’янську об’єднану територіальну громаду. Нас гостинно зустрів голова громади Василь Янів. Не приховуючи, говорили про проблеми. Розуміємо, що на законодавчому рівні багато питань – неврегульовані та потребують негайного вирішення. Проте, має громада і чим похвалитися – власна пожежна команда, в якій цілодобове чергування несуть водії, що проходять відповідне фахове навчання та набувають практичних навиків. Вони отримують гарантовану зарплату. Крім цього, в кожному селі ОТГ створені добровільні пожежні формування.

Новокалинівську ОТГ можна сміливо називати прикладом успішної та спроможної громади. Неозброєним оком було видно, що всі сили місцевої влади спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури. Своєю історією успіху поділився з нами Богдан Юзвяк, голова об’єднаної громади. Найбільш приємно вразило мене – будівництво нового дитячого садочка на 140 місць у Новому Калинові, фельдшерсько-акушерські пункти у віддалених селах та бібліотека у приміщенні ради.

Після побаченого та почутого розуміємо важливість об’єднання, бо так хочеться, щоб позитивні та реальні зміни відбулися і у нас. Для цього і сама вивчаю досвід, спілкуючись з колегами з різних куточків України на форумах, навчаннях, зустрічах для того, щоб уникнути тих помилок, які зробили вони, бо найголовніше у цьому процесі – розвиток громади та міста. Тому досвід територіальних громад для нас є безцінним. Дякуємо організаторам поїздки за чудову можливість», – інформує IA ZIK секретар Новояворівської міської ради Львівської області Іванна Попик.