Колишня дружина заступника голови Вищого господарського суду веде готельний бізнес і володіє елітною нерухомістю за кордоном

АСН
Колишня дружина заступника голови Вищого господарського суду веде готельний бізнес і володіє елітною нерухомістю за кордоном
Колишня дружина заступника голови Вищого господарського суду веде готельний бізнес і володіє елітною нерухомістю за кордоном

Суддя Артур Ємельянов, який у 2014 році нібито розлучився зі своєю дружиною Світланою, продовжує регулярно з нею зустрічатися, їздить кожних вихідних до неї у Відень, навіть попри те, що перебуває під слідством - тобто є невиїзним. Більш того, як з'ясували журналісти програми «Схеми», Світлана Ємельянова, не маючи на те достатнього доходу, активно скуповує дорогу нерухомість за кордоном.

Артур Ємельянов істотно посунувся по кар'єрних сходах за часів президента Віктора Януковича: з заступника голови Донецького обласного госпсуду перетворився на заступника голови Вищого господарського суду України. Незважаючи на те, що він фігурував і в журналістських розслідувань про рейдерство, і в кримінальному провадженні прокуратури, суддя продовжує вершити правосуддя.

ГПУ підозрює його в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ між суддями. За словами начальника Департаменту спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, провадження щодо Ємельянова майже закінчено.

«Це так званий «донецький паровозик», коли Ємельянов або посередники брали замовлення від клієнтів на остаточне рішення суду і гарантували швидке і безболісне рішення», - розповідає суть суддівської схеми координатор Громадської ради доброчесності Віталій Титич.

Ємельянов регулярно їздить до своєї колишньої дружини у Відень, де вони недавно одружили 21-річного сина з росіянкою. У червні 2017 року автор і ведуча програми «Схеми» Наталія Седлецька під час поїздки на редакторську конференцію випадково помітила Артура Ємельянова в аеропорту Відня на рейсі з Києва.

Власне, цей випадок став відправною точкою для інтересу журналістів - як суддя, який перебуває під слідством, взагалі може виїхати з країни, навіщо він літає до Відня? "Схеми" з'ясували, що Ємельянов через засекречене рішення суду домігся скасування заборони виїзду за межі України.

Пошук відповіді на запитання, навіщо Ємельянов так часто їздить за кордон, вивів журналістів на величезну кількість елітної закордонної нерухомості, яка записана на колишню дружину Ємельянова - Світлану. До втечі Януковича в 2014 році Світлана Ємельянова була депутатом міськради Донецька від Партії регіонів.

Однак після Революції гідності Артур і Світлана розлучилися. Суддя в декларації більше не вказував 11 квартир, кілька будинків і земельних ділянок, які були раніше. А з транспорту взагалі залишив собі тільки мопед. Натомість Світлана Ємельянова продовжила скуповувати елітну нерухомість і після розлучення. Що викликало підозри журналістів - адже відповідного доходу у неї не було.

В австрійському Відні "розлучене" сімейство орендує елітні апартаменти на вулиці Герренгассе ("Провулок шляхти"), які обійшлися їм за три роки в 160 тис. євро. А Світлана Ємельянова є співвласницею чотиризіркового готелю Prinz Eugen. Готель і земля під ним оцінені в 4,5 мільйона євро.

Також Світлана Ємельянова є співвласницею готелю Kavalier. До складу акціонерів компаній, які володіють віденськими готелями Prinz Eugen і Kavalier, офіційно вона увійшла у квітні 2014 року. Не будь розлучення, судді довелося б, крім мопеда, декларувати ще й віденський готельний бізнес дружини.

У 2011 році в турецькій Антальї Світлана Ємельянова купила будинок за 250 тис. доларів США. Примітно, що в 2011 році, судячи з її декларації, Ємельянова заробила всього 40000 гривень.

Влітку 2013 року Світлана придбала нерухомість в Об'єднаних Арабських Еміратах, а саме - апартаменти в північному крилі комплексу Palm Jumeirah з панорамним видом на Аравійське море і місто.

У Німеччині, вже після офіційного розлучення з чоловіком-суддею, Світлана увійшла до складу акціонерів компанії, що управляє мережею готелів у німецькому місті Франкфурті-на-Майні. Звідки у неї гроші на придбання всієї цієї нерухомості і ведення бізнесу, цікавляться журналісти "Схем". Адже, за їхніми даними, за весь період протягом 2001-2014 років вона офіційно отримала доходу трохи більше 3 мільйонів гривень.

Таким чином, журналісти підозрюють, що розірвання шлюбу судді і регіоналки було фіктивним і служить для легалізації можливих тіньових доходів сім'ї.