Турчинов розповів, чому Україна не може оголосити Росії війну

5 канал 4
Турчинов розповів, чому Україна не може оголосити Росії війну

Після початку воєнної агресії Україна не оголосила війну Російській Федерації, оскільки не може захистити себе у разі повномасштабної війни з ядерною державою. Про таке заявив секретар РНБО Олександр Турчинов, який з лютого до червня 2014 року виконував обов'язки президента України, на суді у справі держради Януковича. Про це повідомляє УНІАН.

"Дійсно, оголошення війни робиться під час військової агресії. Проблема полягає у наступному – після тотального ядерного роззброєння України, яке відбулось із підписанням Будапештського меморандуму, в України, на сьогодні, на жаль, немає зброї, яка здатна протистояти ядерній державі, якою є Росія", - підкреслив секретар РНБО.

Він додав: "У нас немає військових засобів для протидії ядерній державі у випадку застосування ними (Росією – ред.) всього арсеналу своєї зброї, і саме тому оголошення війни як у лютому-березні 2014 року, так і, на жаль, зараз, коли ми маємо боєздатну армію, маємо оборонно-промисловий комплекс, маємо зброю, достатню для захисту країни, але і зараз, на жаль, ми не можемо оголосити війну агресору".

Крім того, після проведення консультацій з партнерами, які були гарантами безпеки України після відмови від ядерної зброї, виявилося, що "вони можуть нас підтримати не у військовому плані, а тільки на дипломатичному рівні".

Таким чином, каже Турчинов, Будапештський меморандум виявився "фактично фейком".

"Саме тому ми не могли оголосити війну ядерній державі, тому що ядерна держава була готова до цієї війни, і її збройні сили вже були готові до вторгнення, а Україна захистити себе у випадку повномасштабної війни на той час не могла", - відзначив секретар РНБО.