Держдума схвалила визнання зарубіжних ЗМІ іноземними агентами

Гордон 1
Держдума схвалила визнання зарубіжних ЗМІ іноземними агентами

Депутати Державної думи РФ схвалили поправки до російського законодавства, які дадуть можливість визнавати закордонні ЗМІ іноземними агентами, повідомляють на сайті Державної думи.

15 листопада у другому читанні за законопроект проголосували всі 411 депутатів, присутніх на засіданні, пише "Медуза".

Віце-спікер Держдуми Петро Толстой перед голосуванням нагадав, що ці поправки — вимушений захід у відповідь, оскільки у США від російського каналу Russia Today вимагали одержати статус іноземного агента. На свободі слова новий законопроект, за словами Толстого, ніяк не позначиться.

Третє читання законопроекту заплановано на другу половину дня 15 листопада.

Поняття "іноземний агент" регулюють ухвалені у 2012 році поправки до низки російських законів. Таким агентом вважають некомерційну організація, яка отримує грошові кошти від іноземних держав, організацій і громадян, а також бере участь у політичній діяльності на території РФ. Іноземні агенти мають реєструватися в мін'юсті Росії і вказувати свій статус у всіх публікаціях. Їхня фінансова звітність підлягає обов'язковому аудиту, також вони повинні звітувати владі про свою діяльність.

Мін'юст США зобов'язав телеканал RT зареєструватися в реєстрі іноземних агентів. 9 листопада головний редактор телеканала Маргарита Симоньян заявила, що Russia Today "підкориться" вимозі міністерства юстиції США.

Як зазначало Yahoo News, реєстрація іноземним агентом не означає припинення мовлення RT у США. Змінюється схема подання фінансових звітів філії, а вироблені ним програми мають маркувати як пропаганду іноземного уряду.

1 жовтня Симоньян говорила, що через тиск влади телеканал Russia Today може припинити мовлення у США.

Спікер міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявляла, що відомство планує вжити заходів у відповідь щодо американських ЗМІ, які працюють у Росії, якщо у США будуть продовжувати тиск на російський телеканал Russia Today.

Депутат Держдуми, заступник керівника фракції "Единой России" Андрій Ісаєв заявив, що у РФ під дію закону про ЗМІ – іноземних агентів можуть потрапити "Радио Свобода", Deutsche Welle, CNN та "Голос Америки".