У соцмережах запустили флешмоб із закликом допустити лікарів до Павла Гриба в РФ. ФОТО

Цензор.НЕТ

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написала адвокат Євгенія Закревська.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія відмовила українським лікарям у відвідуванні викраденого 19-річного Гриба

"Ви можете допомогти! 1) Вибирайте плакат (або малюйте свій) 2) Фотографуйтеся з ним (або його) 3) Публікуйте фото з тегами # freeHryb # UADoctorsForHryb # PavloGryb. Потрібно домогтися, щоб РФ пустила лікарів до Павла Гриба. Поки вони ще там. Павло ДОСІ (вже півтора місяця!) не отримує лікування. Йому досі не дозволяють передати ліки. Він має гірший вигляд і гірше себе почуває. Його здоров'я і життя в реальній небезпеці. До ФСБ (чи хто там приймає рішення) це не доходить або, що найімовірніше, їм байдуже", - написала вона.

"ЄСПЛ відреагував на подану скаргу. Рекомендував лікуючим лікарям Павла відвідати його в РФ та оцінити стан. 16.10.2017 - термін, встановлений ЄСПЛ РФ для подання інформації про лікування Павла. Українські лікарі покинули своїх пацієнтів і на свій страх і ризик подолали 1500 км, щоб використати шанс врятувати Павла. Напевно, не з любові до подорожей по просторах північного сусіда і надлишку часу. Навіть цей один факт міг би переконати РФ, що справа ДУЖЕ серйозна. Проте ні... Включилися Міністерство охорони здоров'я України, Міністерство закордонних справ України, Уповноважений Верховної Ради з прав людини. Зробили все що можна і не можна. Всі сили направлені на те, щоб пустили лікарів", - зазначила адвокат.
Також читайте: Українські лікарі прибули в РФ для обстеження Гриба в Краснодарському СІЗО, - МОЗ

"Це дуже важливо! Лікарі й консули в Краснодарі подали скарги на недопуск у ФСБ, у прокуратуру. Отримали відмову в представництві МЗС РФ. Допоможіть і ви, будь ласка", - резюмувала Закревська.

У соцмережах запустили флешмоб із закликом допустити лікарів до Павла Гриба в РФ 01

У соцмережах запустили флешмоб із закликом допустити лікарів до Павла Гриба в РФ 02

Раніше український офіцер запасу Ігор Гриб заявив про викрадення спецслужбами РФ його сина в Білорусі: "ФСБ виманила Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і затримала". Ігор Гриб повідомив, що його син Павло Гриб 24 серпня виїхав на зустріч із дівчиною, з якою доти спілкувався тільки через соцмережі, в Білорусь. І потім зник. Коли Ігор приїхав у Білорусь, йому повідомили, що його сина оголошено в розшук за ініціативою ФСБ РФ. Батько Павла впевнений, що спецслужби РФ провели цю операцію, щоб виманити його сина в Білорусь і "надягти на нього там наручники за дописи в соцмережах". Тим часом Державна прикордонна служба України офіційно підтвердила факт перетину Павлом Грибом кордону з Білоруссю.

30 серпня заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що "Білорусь на словах поводиться як партнер, а насправді діє зовсім по-іншому". Ця заява прозвучала на тлі скандалу навколо зникнення українця Павла Гриба в Білорусі.

7 вересня директор Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич повідомив, що 19-річний громадян України Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії в Краснодарі. МЗС України намагається якомога швидше отримати дозвіл для відвідування консулами затриманого і переконатися в умовах його утримання, а також у забезпеченні ліками, яких він потребує.

11 вересня російському адвокату Андрієві Сабініну вдалося зустрітися з Павлом Грибом. Українець повідомив, що був вивезений із Гомеля невідомими людьми і переданий іншим невідомим, і приблизно через пару днів у Смоленській області був оформлений протокол затримання. Після цього його доставили в Краснодар.

15 вересня сестра П.Гриба Ольга Гриб повідомила, що його перевели з СІЗО в Краснодарі (РФ) у лікарню, але в яку і чому - невідомо. "До нього не пускають ні українських консулів, ні незалежних лікарів", - сказала О.Гриб.

Вона припустила, що російські спецслужби можуть спробувати через своїх лікарів спростувати його діагноз - "синдром портальної гіпертензії", через який П.Гриб змушений щодня приймати певні ліки.

У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що П.Гриба перевели із СІЗО №5 у лікарню.

У соцмережах запустили флешмоб із закликом допустити лікарів до Павла Гриба в РФ 03