МЗС України підготував пропозиції щодо виходу з СНД і "Великого договору" з РФ

Сегодня 2
МЗС України підготував пропозиції щодо виходу з СНД і

Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції про вихід країни з органів СНД та денонсацію договору про дружбу з Росією. Про це в Facebook повідомила народний депутат Світлана Заліщук.

"Міністр Павло Клімкін на нашому комітеті із закордонних справ анонсував, що МЗС підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсацію договору про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною і Росією", – написала вона.

Заліщук також зазначила, що міністр на питання, коли можна очікувати подібних дій, повідомив, що рішення залишається за главою держави.

.jpg_267

Раніше Павло Клімкін заявляв, що його відомство розглядає можливість виходу України з співдружності, а сам міністр є прихильником даної ініціативи.

А ще в 2016 році Павло Клімкін заявив, що Росія порушила всі ключові положення договору про дружбу.

Нагадаємо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією і Україною (т.зв. "Великий договір"), в якому закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємної зобов'язання не використовувати свою територію на шкоду безпеки один одного, був підписаний в 1997 році. У 2008 році угода була автоматично продовжена на 10 років. Тобто в цьому році закінчується термін дії договору.