У Зпочали знищувати докази фальсифікацій – ЗМІ

Дзеркало Тижня 3
У Зпочали знищувати докази фальсифікацій – ЗМІ

Поки що НАБУ не отримало дозволу на проведення слідства.

У Національному агентстві із запобігання корупції почали знищувати документи, які можуть бути доказами протиправної діяльності співробітників, поки Національне антикорупційне бюро чекає дозволу від Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для проведення слідчих дій у справі зловживань у НАЗК. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерела.

За даними видання, на разі детективи НАБУ встановили, що так званим "куратором НАЗК" в Адміністрації президента є перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення АП Олексій Горащенков, який давав вказівки працівникам агентства через додаток WhatsApp.

Зокрема детективи в рамках кримінального провадження за заявою Ганни Соломатіної отримали доступ до її телефону. У листуванні з працівниками НАЗК Горащенков давав вказівки щодо перевірок електронних декларацій. Ця переписка тривала до особистих зустрічей Соломатіної з "куратором НАЗК" на Банковій, під час якої вона відмовилася від співпраці.

Після другої зустрічі Соломатіної і "куратора", яка відбулася в АП у 20-х числах вересня, в самому НАЗК відбулися певні зміни. Так, 25 вересня Наталія Корчак видала низку наказів, у яких департамент Соломатіної, по суті, був підпорядкований керівнику іншого департаменту Олександру Писаренку. Останній також вводився в цілу низку комісій, які існують в НАЗК. Таким чином, Писаренко отримав можливість контролювати всі дії НАЗК.

Читайте також: За рік НАЗК перевірило 91 декларацію із 1,5 млн – Соломатіна

Нагадаємо, 14 листопада директор департаменту фінансового контролю та моніторингу способу життя НАЗК Ганна Соломатіна звинуватила керівництво агентства у фальсифікації результатів перевірки е-декларацій чиновників і депутатів, зокрема, за вказівками з Адміністрації президента. Вона також повідомила про те, що передала відповідні матеріали до НАБУ.

На підставі отриманих матеріалів НАБУ розпочало розслідування за фактом отримання посадовими особами НАЗК неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, поєднаного з вимаганням. Попередня правова кваліфікація - 4 ч. ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України.

За матеріалами: Українська правда / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter