Навіть лояльні до Росії ліві побачили, що з боку Кремля йде відвертий шантаж, - Ар'єв про виступ Земана в ПАРЄ

Цензор.НЕТ
Навіть лояльні до Росії ліві побачили, що з боку Кремля йде відвертий шантаж, - Ар'єв про виступ Земана в ПАРЄ

Про це кореспонденту Цензор.НЕТ заявив голова делегації українського парламенту в ПАРЄ Володимир Ар'єв (фракція "Блок Петра Порошенка").

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Земан: за слова про Крим вибачатися не буду, навіть якщо попросять

Відповідаючи на питання про гучний виступ президента Чехії Мілоша Земана і чи багато хто в ПАРЄ підтримує його тези, Ар'єв підкреслив, що "далеко не всі".
"Є популісти, які взагалі не входять ні в одну групу. Можу сказати, що навіть традиційно лояльні до Росії ліві вже побачили, що з боку Кремля йде відвертий шантаж. І їм це зовсім не сподобалося. І сьогодні вони навіть вимагали, щоб під час свого візиту в Росію генсек Ради Європи Ягланд був більш жорсткий. І не просив їх повернутися, а вимагав зробити внесок. А якщо ні - то навіть подати до суду", - зазначив Ар'єв.
Також читайте: Ні про яку анексію Криму говорити не можна, це неправильно, тому не може йтися і про компенсацію, - Пєсков про заяву Земана
Голова делегації українського парламенту в ПАРЄ повідомив, що делегат чеського парламенту Габріела Пекова заявила, що чеська делегація була вкрай розчарована виступом Земана.
"Таким чином вона хотіла заявити, що не згодна зі словами президента своєї країни", - розповів Ар'єв.
Повний текст статті про сесію ПАРЄ очима українських делегатів читайте ТУТ.

Нагадаємо, 10 жовтня президент Чехії Мілош Земан, виступаючи на сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, заявив, що анексія Криму Росією - це "faît accompli", тобто доконаний факт, і, на його особисту думку, "могла б бути можлива певна компенсація за Крим у фінансовій формі або в натуральній формі - нафтою чи газом". А свою промову в ПАРЄ він присвятив необхідності, на його думку, скасувати чинні санкції ЄС щодо Росії через її агресію проти України, назвавши їх "неефективними".

Прем'єр-міністр Чехії Богуслав Соботка заявив, що виступ М.Земана на сесії ПАРЄ суперечить зовнішній політиці чеського уряду: "Виступ Земана в Раді Європи різко суперечить нашій зовнішній політиці, і президент не мав мандата від чеського уряду".
П.Клімкін відреагував на цю заяву, зазначивши, що потрібно протидіяти тим, хто запросив президента Чехії виступати на сесії ПАРЄ. У Міністерстві закордонних справ України назвали пропозицію М.Земана абсолютно неприйнятною для сучасної Європи.