В Україні може подорожчати алкоголь

5 канал
В Україні може подорожчати алкоголь

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Про це йдеться в пояснювальній записці до відповідного проекту постанови на сайті міністерства.

Проект передбачає підвищення цін на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4 – 19,6%, віскі, ром і джин – на 12%, коньяк (бренді) – на 6,6-9,5%, вина – на 4,5 – 13,5%. Необхідність підвищення цін у Мінекономрозвитку пояснили зростанням складових ціни на алкоголь через подорожчання компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих.

"Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує корегування", – вважають у міністерстві.

МЕРТ зазначає, що базою розрахунків послужили дані про вартість виробництва за друге півріччя 2017 року, включаючи матеріальні, загальновиробничі, адміністративні та фінансові витрати виробників. Також у міністерстві нагадали, що в 2018 році ставки акцизного податку на коньяк підвищено на 20% - із 105,80 грн до 126,96 грн за 1 літр 100% спирту.

Як повідомляв 5.UA, Кабінет міністрів України підняв мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. Так, Кабмін прийняв постанову, якою підвищив мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої, зокрема мінімальні роздрібні ціни на горілку підвищені на 14%, або на 9,77 грн – до 79,55 грн/пляшка ємністю 0,5 л.