В БПП заявили, що Голубов взяв Труханового на поруки за власною ініціативою

Гордон 1
В БПП заявили, що Голубов взяв Труханового на поруки за власною ініціативою

Фракція "Блок Петра Порошенка" не доручала нардепу від БПП Дмитру Голубову брати на поруки мера Одеси Геннадія Труханова, проти якого порушено кримінальну справу. Відповідну заяву опубліковано 15 лютого на офіційному сайті фракції.

"Фракція партії "Блок Петра Порошенка" заявляє, що наміри Голубова взяти на поруки Труханова... – це його особиста ініціатива як народного депутата. Фракція не приймала жодних рішень про взяття на поруки будь-яких осіб, проти яких відкриті кримінальні провадження, і тим більше не делегувала таких повноважень жодному зі своїх членів", – підкреслили у БПП.

Водночас у політичній силі зазначили, що кожен народний обранець, який належить до фракції, "має право мати свою окрему позицію з будь-яких питань".

Також у БПП запевнили, що "усі без винятку члени БПП будуть робити все від них залежне, щоб корупція в Україні була подолана".

14 лютого 2018 року Труханов прилетів рейсом із Варшави в київський аеропорт Бориспіль, де його затримали прикордонники і передали детективам Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Правоохоронці також вручили Труханову повідомлення про підозру.

Підозрюваний заявив, що не має наміру переховуватися від українських правоохоронних органів, тому що "закон на його боці".

За версією слідства, Труханов причетний до схеми із завдання збитків місцевому бюджету Одеси. У вересні 2016 року Одеська міськрада придбала будівлю заводу "Краян" за 185 млн грн у приватної структури, яка на початку 2016 року купила її на аукціоні, організованому ліквідатором підприємства, за 11,5 млн грн. Отримані від міської влади кошти фірма-продавець спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, стверджують у НАБУ.

Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що прокуратура порушує клопотання про тримання мера Одеси під вартою із заставою в розмірі 50 млн грн. Він також зазначив, що справу Труханова можна завершити протягом трьох–чотирьох місяців.

Сьогодні суд відпустив Труханова на поруки Голубова.

Під будівлею суду сталася бійка між поліцейськими та представниками "Національного корпусу". Унаслідок зіткнень поранено поліцейського.