НБУ програв держбанку суд на 7 млн ​​грн

Новое Время 1
НБУ програв держбанку суд на 7 млн ​​грн

30 жовтня Господарський суд Києва вирішив стягнути з Національного банку 6,9 млн грн на користь Укргазбанку.

Про це свідчать матеріали суду, передають Українські новини.

Так, Укргазбанк був оштрафований в березні 2016 року за порушення вимог статті 67 закону Про банки і банківську діяльність.

Згідно доповідній записці куратора НБУ, який працював в Укргазбанку від 22 березня, через операційні каси відділень Укргазбанку 10 березня була здійснена купівля готівкової іноземної валюти у фізичних осіб на $3,3 млн.

Куратор запросив інформацію з архіву камер відеоспостереження робочого місця касира і касового залу з 22 відділень (запит від 14 березня і 17 березня).

Протягом 15-21 березня Укргазбанк надав куратору записи архіву камер відеоспостереження робочого місця касира і касового залу з 10 відділень.

Однак з інших відділень надати відеозапис не вийшло через технічний стан обладнання.

22 березня 2016 року куратор направив до Нацбанку доповідну записку, в якій повідомлялося про часткове надання інформації Укргазбанком і пропонувалося оштрафувати його за невиконання в повному обсязі запиту.

У зв'язку з цим Укргазбанк був оштрафований на 6,9 млн грн.

20 грудня 2016 року Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконним накладений регулятором штраф на Укргазбанк, а 22 лютого 2017 року це ж підтвердив Київський апеляційний адмінсуд.

У березні Укргазбанк зажадав від НБУ повернути йому 6,9 млн грн, однак цього не було, у зв'язку з чим банк звернувся до суду.


94,94% акцій Укргазбанку належать державі. Стратегія розвитку держбанків передбачає продаж банку протягом 2017 року. За даними НБУ, на 1 липня за розміром активів банк займав 4-е місце (65,7 млрд грн) серед 88 діючих банків.


Нагадаємо, раніше НБУ пропонував уряду вже до кінця 2018 року повністю продати Укргазбанк, а також по 20% акцій Ощадбанку і Приватбанку.

Пізніше у Мінфіні заявляли, що по Укргазбанку є вже кілька зацікавлених іноземних компаній.

Втім, пізніше в НБУ повідомили, що найбільш реально продати Укргазбанк буде можливо лише в найближчі 2-4 роки.