Порошенко та Лагард обговорили створення в Україні Антикорупційного суду

Дзеркало Тижня 2
Порошенко та Лагард обговорили створення в Україні Антикорупційного суду

Сторони закликали народних депутатів "об'єднатися у підтримці законопроекту про Антикорупційний суд".

Президент України Петро Порошенко провів телефону розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард, повідомляє прес-служба гаранта.

Сторони скоординували обговорили створення в країні Антикорупційного суду  та скоординували підходи до його створення, з урахуванням відповідної ініціативи президента. Також  Порошенко та Лагард обговорили забезпечення ефективної діяльності в Україні антикорупційних інституцій.

"Президент України та директор-розпорядник МВФ закликали політичні сили у Верховній Раді України продемонструвати виключну відповідальність та об'єднатися у підтримці законопроекту щодо Антикорупційного суду для його якомога швидшого розгляду ще у цьому році", - йдеться у повідомленні.

Своєю чергою директор-розпорядник МВФ подвімила про те, що підтримує зусилля української влади у питанні боротьби з корупцією, зокрема,  з урахуванням досягнень на шляху започаткування відповідних антикорупційних органів.

Під час розмови Порошенко також розповів співрозмовниці про прогрес на шляху реформ в Україні.

Читайте також: США чекають від України подальших кроків у створенні Антикорупційного суду

Нагадаємо, 6 листопада, представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила про те, що президент Петро Порошенко готовий за два тижні внести до парламенту свій варіант законопроекту про антикорупційний суд, якщо за цей час у Верховній Раді не буде створена робоча група для напрацювання консенсусного проекту такого закону.

У той самий час, 14 листопада Верховна Рада не змогла зняти з порядку денного законопроект №6011. Наявність цього законопроекту в порядку денному парламенту є перешкодою для внесення президентом свого законопроекту з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії

Голова "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін наголосив на тому, що своїми пропозиціями створити в парламенті робочу групу для напрацювання закону Порошенко лише затягує час і намагається перекласти відповідальність на народних обранців.

Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA / Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter