Парубій пообіцяв представникам МВФ ухвалити закон про Антикорупційний суд до травня

Дзеркало Тижня 2
Парубій пообіцяв представникам МВФ ухвалити закон про Антикорупційний суд до травня

Створення незалежного антикорупційного суду є ключовою вимогою МВФ для надання Україні чергового траншу кредиту.

Президентський законопроект про Антикорупційний суд буде включено до порядку денного сесії Верховної Ради наприкінці лютого та ухвалений у цілому до травня, заявив спікер парламенту Андрій Парубій на під час зустрічі з групою експертів МВФ на чолі з керівником місії Рон Ван Роденом.

Парубій висловив сподівання, що усі застереження і рекомендації Венеційської комісії, зокрема й щодо повноважень міжнародної ради експертів, будуть імплементовані між першим і другим читанням.

Спікер парламенту сказав, що докладає усіх зусиль для якнайшвидшого створення Антикорупційного суду, і нагадав, що у минулому році ним було спрямовано відповідні законопроекти до Венеційської комісії. У відповідь Венеційська комісія дала "тверді висновки і тверді рекомендації, яким цей суд має бути".

На даний момент, за його словами, після відкликання попередніх законопроектів інших авторів, у Верховній Раді України зареєстровано законопроект, внесений президентом України щодо створення Антикорупційного суду.

Читайте також: Гройсман спрогнозував терміни голосування в Раді за Антикорупційний суд

Раніше постійний представник МВФ в України Йоста Люнгман заявив, що законопроект "Про Вищий антикорупційний суд", внесений до парламенту президентом України Петром Порошенком, не відповідає умовам програми Міжнародного валютного фонду.

"Щодо законопроекту існує широкий консенсус (серед міжнародних партнерів та донорів – ред.) – документ у нинішньому його вигляді не відповідає вимогам програми МВФ, а також рекомендаціям Венеціанської комісії. Наразі необхідно зробити крок назад і забезпечити створення законодавства, яке посилить успішну боротьбу з корупцією серед високопосадовців", - зазначив він.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter