Адвокат Дангадзе заявив, що головні свідки по справі його підзахисного – агенти СБУ Вовк і Заєць

Гордон
Адвокат Дангадзе заявив, що головні свідки по справі його підзахисного – агенти СБУ Вовк і Заєць

Під час обрання запобіжного заходу керівнику київського обласного відділення "Руху нових сил" Северіону Дангадзе прокуратура ґрунтувалася на свідченнях таємних агентів. Про це повідомив у Facebook адвокат Дангадзе Микола Неділько.

"ГПУ в суді під час розгляду клопотання про взяття під варту Дангадзе у своїх аргументах опиралася в основному лише на "покази" двох зашифрованих агентів СБУ з вигаданими прізвищами Вовк і Заєць (герої радянського мультфільму "Ну, постривай"), яких юридично ідентифікувати як громадян неможливо стороні захисту і суду, тому і допитати в суді їх в якості свідків, відповідно, не можна було теж", – підкреслив адвокат.

Неділько назвав справу проти Дангадзе політичними переслідуваннями і зазначив, що короткий текст рішення суду про арешт його підзахисного на 60 діб не містить правової аргументації.

"Суддя Кирилюк у прийнятому нею рішенні теж не була вибагливою, оскільки неодноразово повідомляла присутніх під час судового засідання, що не хоче засиджуватися в суді, бо поспішає додому – тому після закінчення розгляду клопотання за 30 хвилин у нарадчій кімнаті "впаяла" Дангадзе 60 діб арешту в СІЗО", – підкреслив він.

Адвокат також заявив, що Генпрокуратура змінила статті, за якими висувала обвинувачення Дангадзе.

"Перша підозра відносно Дангадзе була складена та вручена лише за ст. 256 КК України (сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності), яка давала право суду застосувати відносно вже затриманого також і інший запобіжний захід, ніж тримання під вартою у СІЗО: домашній арешт із "браслетом, заставу тощо", – стверджує він.

Неділько додав, що після виступу 5 грудня генпрокурора Луценка на брифінгу в ГПУ і у Верховній Раді ГПУ відразу вручила Дангадзе нову підозру, у якій "зникла" згадка членів "злочинного угруповання" Олександра Януковича, Миколи Азарова, Ріната Ахметова, Віктора Пшонки, Сергія Арбузова й Олександра Клименка.

"У новій підозрі вже, окрім ст. 256 КК України, Дангадзе після виступу Луценка ГПУ інкримінує ще і ст. 110-2 КК України (фінансування дій, вчинених із метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу...), запобіжним заходом по якій... може бути лише тримання під вартою без права застави", – повідомив він.

На думку адвоката, ГПУ "підігнала "підозри під виступи Луценка", щоб прив'язати до справи ще й лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі".Дангадзе було затримано 4 грудня. Під час обшуків у його квартирі в Києві правоохоронці виявили український паспорт лідера "Руху нових сил". Генеральний прокурор України Юрій Луценко назвав Дангадзе сполучною ланкою між бізнесменом-утікачем Сергієм Курченком і Саакашвілі. 6 грудня Дангадзе заарештували без права внесення застави на два місяці.

5 грудня Луценко заявив, що оточення Саакашвілі одержало з Росії приблизно $500 тис. на фінансування мітингів із метою повалення влади в Україні. За словами глави ГПУ, крім захоплення влади, метою акцій лідера "Руху нових сил" було припинення кримінального переслідування стосовно Курченка і відновлення контролю над активами в Україні.